U19 Kız Milli Takımı, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) İçin Ankara’da Kamp Yapıyor

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U19 Kız Milli Takımı, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) İçin Ankara’da Kamp Yapıyor

Türkiye U19 Kız Milli Voleybol Takımı, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) için hazırlıklarına başladı.

Midi Kızlar ve Küçük Erkekler Altyapılar Türkiye Şampiyonası Sona Erdi
Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda Çeyrek Finale Yükselen Takımlar Belli Oldu
Kepez Belediyesi Spor Kulübü Altyapısından Şevval Budama, Gelişim Koleji’ne Transfer Oldu

Türkiye U19 Kız Milli Voleybol Takımı, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) için hazırlıklarına başladı. 23-29 Temmuz 2023 tarihleri arasında Slovenya‘nın Maribor kentinde gerçekleşecek olan EYOF için milli takım kampı Ankara’da yapılmaktadır.

Şahin Çatma liderliğindeki teknik kadro ve 16 kişilik sporcu kadrosuyla kampa giren milli takımımız, turnuva öncesinde son hazırlıklarını tamamlamayı hedefliyor. Başantrenör Şahin Çatma’nın yanı sıra yardımcı antrenör Gökhan Öner, fizyoterapist Şevval Nigiz ve alan antrenörü Melih Uysal da takımın başarısı için çalışmalarını sürdürmektedir.

U19 Kız Milli Takımı, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF)
U19 Kız Milli Takımı, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF)

EYOF Maribor 2023: U19 Kız Milli Takımı, Türkiye’yi Gururla Temsil Edecek

Milli takımın sporcu kadrosunda üst düzey yeteneklere sahip genç voleybolcular yer almaktadır. Pasörler Sıla Saraçbaş, Talya Olcay ve Defne Devrim; smaçörler Deniz Pınar Çiçekçi, Defne Kandemir, Tuana Kayalar, Yağmur Aydın, Sahra Can, Buse Atalay ve Eylül Boztepe; orta oyuncular Nisan Barut, Ece Şenyapıcı, Duru Gökçen ve Betül Karaoğlan; liberolar Elif Nur Hürriyet ve Ece Yıldız, milli takımımızı EYOF’da temsil edecek yetenekli sporcular arasındadır.

U19 Kız Milli Takımı, EYOF öncesi Ankara’da yoğun bir antrenman programı ve hazırlık maçlarıyla form tutmaktadır. Bu kapsamda takım, hem fiziksel hem de taktiksel açıdan en iyi performansını sergilemek için çalışmalarını sürdürecektir.

Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefleyen U19 Kız Milli Takımı, milli formayı gururla taşıyacak ve başarılı sonuçlar elde etmek için mücadele edecektir.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0