U19 Kız Milli Takımımız, Porto Riko Takımını Yenerek 2’de 2 Yaptı

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U19 Kız Milli Takımımız, Porto Riko Takımını Yenerek 2’de 2 Yaptı

Türkiye U19 Kız Milli Takımı, Porto Riko'yu mağlup etti, Dünya Şampiyonası'nda üst üste ikinci galibiyet aldı.

FIVB Yönetim Kurulu, 2025-2028 Voleybol Takvimini Onayladı
Katar ve Çin, Dünya Şampiyonası Öncesi Dikkat Çekiyor
2025 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 16 Takım Belli Oldu

Türkiye U19 Kız Milli Takımı, Hırvatistan ve Macaristan’ın ortaklaşa düzenlediği FIVB U19 Kızlar Dünya Şampiyonası’ndaki ikinci maçında başarılı bir performans sergileyerek Porto Riko takımını 3-0 mağlup etti. Genç voleybolcularımız, 25-18, 25-20 ve 25-16’lık setlerle üstünlük sağladığı maçta rakibine şans tanımadı.

Bu galibiyetle birlikte Türkiye U19 Kız Milli Takımı, şampiyonada üst üste ikinci zaferini elde etmiş oldu. Takımın başarılı oyunu ve takım ruhu, karşılaşmanın skoruna da yansıdı. Genç voleybolcular, gösterdikleri performansla göz doldururken, Türk voleybolunun geleceğine yönelik umutları da artırdı.

B Grubu’nda mücadele eden milli takımımız, bugünkü galibiyetin ardından üçüncü maçında Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak. Takım, başarılı performansını sürdürerek gruptaki maçlarından galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

U19 Kız Milli Takımı’nın FIVB Dünya Şampiyonası’ndaki performansı, spor camiasında da büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Genç voleybolcuların sergilediği üstün oyun ve birlikte çalışma disiplini, Türk voleybolunun geleceği için umut verici bir tablo çiziyor.

Türk voleybolunun gururu olan genç milli takımımızın maçları, Volleyball World YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmaya devam edecek. Türk spor severler, milli takımın maçlarını canlı yayınlarla takip ederek heyecan dolu anlara ortak olacaklar.

Türkiye U19 Kız Milli Takımı’nı tüm kalbimizle destekliyor, genç sporcularımıza başarılar diliyoruz. Türk voleybolunun geleceğini şekillendiren bu yetenekli sporcularımızın, turnuva boyunca göstereceği performansla gururumuzu artıracaklarına inanıyoruz.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0