U21 Kadın Milli Takımımız Balkan İkincisi Oldu

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U21 Kadın Milli Takımımız Balkan İkincisi Oldu

Türkiye U21 Kadın Milli Takımı, Balkan Şampiyonası'nda 3 galibiyet, 1 mağlubiyet alarak toplamda 9 puanla turnuvayı ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalya kazandı.

U17 Erkek Milli Takımımız Balkan Şampiyonası’nda Boy Gösterecek
U17 Erkek Milli Takımımız, Balkan Şampiyonası’nda Gümüş Madalyayla İkinci Oldu
U17 Kız Milli Takımımız Balkan Şampiyonası Finalinde!

21 Yaş Altı Kadın Milli Takımımız, Bosna Hersek’in ev sahipliğinde düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üzerine çekti. Millilerimiz, dördüncü ve son maçta Sırbistan ile karşılaştı ve rakibine 3-1 (25-20, 15-25, 25-17, 25-19) mağlup olarak turnuvayı tamamladı.

Türkiye U21 Kadın Milli Takımı, Balkan Şampiyonası’nda 3 galibiyet, 1 mağlubiyet alarak toplamda 9 puanla turnuvayı ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalya kazandı.

En İyi Pasör Çaprazı ve En İyi Pasörü Seçildiler

Türkiye-Sırbistan karşılaşmasının ardından düzenlenen ödül töreninde Milli Takımımızın oyuncuları da ödüllerini aldı. Turnuvanın ‘En İyi Pasör Çaprazı’ ödülü Miray Gözübüyük’e verilirken, ‘En İyi Pasörü’ ödülünü ise Özge Arslanalp kazandı.

Balkan Şampiyonası sonrası oluşan sıralama ise şu şekildedir:

  1. Sırbistan – 12 puan
  2. Türkiye – 9 puan
  3. Bosna Hersek – 6 puan
  4. Karadağ – 3 puan
  5. Arnavutluk – 0 puan

Milli Takımımız, gösterdiği performansla gurur kaynağı oldu. Balkan Şampiyonası‘nda elde edilen gümüş madalya, Türk voleybolunun yükselen değerini bir kez daha gösterdi.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0