U19 Kız Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası’nda Son 16’da

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U19 Kız Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası’nda Son 16’da

U19 Kız Milli Takımımız, son 16 turundaki rakibi olarak D Grubu'nu 4. sırada tamamlayan Güney Kore ile eşleşti.

2025 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 16 Takım Belli Oldu
U19 Kız Milli Takımı, Dünya Şampiyonası’nda 4’te 4 Yaptı
U19 Kız Milli Takımı Dünya Şampiyonası’nda Sahaya Çıkıyor

Türkiye 19 Yaş Altı Kız Milli Takımı, FIVB U19 Dünya Şampiyonası‘ndaki üstün performansını sürdürüyor. Beşinci maçında Hırvatistan ile karşılaşan milli takımımız, rakibini 3-0 (25-20, 25-19, 25-18) mağlup ederek 5’te 5 yapmayı başardı ve adını son 16 turuna yazdırdı.

B Grubu’nu namağlup lider tamamlayan Milli Takımımız, son 16 turundaki rakibi olarak D Grubu’nu 4. sırada tamamlayan Güney Kore ile eşleşti.

Türkiye-Güney Kore Karşılaşması Canlı Yayınlanacak

Türkiye 19 Yaş Altı Kız Milli Takımı, son 16 turundaki karşılaşmasını 7 Ağustos Pazartesi günü Güney Kore ile oynayacak. Bu önemli mücadele, Volleyball World YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Maçın başlama saati ise FIVB tarafından daha sonra açıklanacak.

Milli Takımımızın gösterdiği üstün performans ve elde ettiği başarı, spor severler tarafından takdirle karşılanıyor. Genç voleybolcularımızın ortaya koyduğu mücadele ve kazandıkları maçlar, Türk voleybolunun geleceği adına umut vaat ediyor.

Dünya Şampiyonası Gelişmeleri Yakından Takip Ediliyor

Türkiye U19 Kız Milli Takımı’nın son 16 turundaki mücadelesi büyük bir heyecanla bekleniyor. Milli takımımızın gösterdiği performans, voleybol camiasının ilgi odağı haline geldi. Türkiye – Güney Kore maçı, tüm voleybol severlerin dikkatle takip ettiği önemli bir etkinlik olarak öne çıkıyor.

Milli Takımımızın son 16 turundaki başarısı, ülke adına büyük bir gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Genç yeteneklerin gösterdiği performansın Türk voleybolunun geleceğine yön vereceği düşünülüyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0