Ukrayna, Beach Pro Tour’da Büyük Zafer Kazandı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Ukrayna, Beach Pro Tour’da Büyük Zafer Kazandı

Avrupa'daki Beach Pro Tour Futures etkinliklerinin Wilanow, Polonya'da düzenlenen etabı Ukrayna zaferiyle sona erdi.

Cheng ve Hughes, Gstaad Yarı Finallerinde İlk Kez Sahne Alacak
Partain & Benesh, Paris Elite16’da Parlayacak
Cory & Field, Beach Pro Tour’da İlk Sahneye Çıkışlarında Zafer Elde Etti; Lahti & Ahtiainen, Evleri Helsinki’de Altın Madalya Kazandı

Ukrayna, Beach Pro Tour‘da unutulmaz bir hafta sonuna imza attı. Ülkenin iki takımı, Polonya’nın Wilanow kentinde düzenlenen Futures etkinliğinin podyumuna çıkmayı başardı ve turnuvayı domine etti.

Tetiana Lazarenko ve Maryna Hladun birinci sırayı alırken, İnna Makhno ve Sofiia Rylova üçüncü sırayı elde etti. Ukrayna, Plaza Wilanow’da 14 farklı ülkenin katıldığı yarışmada üç podyum yerinden ikisini alarak büyük bir başarıya imza attı.

Yalnızca ikinci kez bir araya gelen 20 yaşındaki Lazarenko (iki kez Avrupa ve bir kez dünya yaş grupları şampiyonu) ve 30 yaşındaki Hladun, Wilanow’da beş maçlarını da set kaybetmeden kazandılar.

Altın madalya maçında Ukraynalılar, Estonyalılar Heleene Hollas ve Liisa Remmelg’i (21-10, 21-14) setlerle geçerek ilk kez partner olarak zaferlerini kutladılar – Lazarenko’nun 2021’den beri uluslararası düzeydeki beşinci zaferi ve Hladun’un ilk zaferi oldu.

Makhno ve Rylova, yarı finalde Estonyalılara kaybettikten sonra bronz madalya maçında geçen yılın U18 Avrupa şampiyonları olan Çek Pavelková kardeşleri Anna ve Katerina’yı (21-19, 20-22, 16-14) tie-break ile mağlup ederek partner olarak ilk podyum görünümlerini elde etti.

Wilanow’un ardından Beach Pro Tour İtalya’ya doğru ilerliyor. Cervia Futures, başlangıçta Mayıs ayında yapılması planlanan ancak Emilia Romagna bölgesindeki zorlu koşullar nedeniyle ertelenen bir etkinlik olarak 21-24 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek ve her iki cinsiyetten takımlar da mücadele edecek.

Avrupa’daki Beach Pro Tour’u Futures etkinlikleri, Paris 2024 Olimpiyatları için Olimpik elemeler döneminde kıtadan gelen takımlara rekabet etme ve değerli sıralama puanları kazanma fırsatı sunan CEV tarafından yakın işbirliği içinde yürütülmektedir.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0