Cory & Field, Beach Pro Tour’da İlk Sahneye Çıkışlarında Zafer Elde Etti; Lahti & Ahtiainen, Evleri Helsinki’de Altın Madalya Kazandı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Cory & Field, Beach Pro Tour’da İlk Sahneye Çıkışlarında Zafer Elde Etti; Lahti & Ahtiainen, Evleri Helsinki’de Altın Madalya Kazandı

Evan Cory ve Troy Field, birlikte ilk kez Volleyball World Beach Pro Tour'da yer almanın heyecanını yaşadı. Amerikalı ikili, Helsinki Futures etkinliğinde pazar günü birincilik kürsüsüne çıktı. Ev sahibi oyuncular Taru Lahti-Liukkonen ve Niina Ahtiainen ise Helsinki'de düzenlenen kadınlar kategorisinde altın madalyayı kazandı.

Brezilya ve ABD, Edmonton Challenge’da Plaj Voleybolu Liderleri
Ukrayna, Beach Pro Tour’da Büyük Zafer Kazandı
Finlandiya ve İtalya Takımlarının Corigliano Rossano Futures Zaferi

Evan Cory ve Troy Field, birlikte ilk kez Volleyball World Beach Pro Tour’da yer almanın heyecanını yaşadı. Amerikalı ikili, Helsinki Futures etkinliğinde pazar günü birincilik kürsüsüne çıktı. Ev sahibi oyuncular Taru Lahti-Liukkonen ve Niina Ahtiainen ise Helsinki’de düzenlenen kadınlar kategorisinde altın madalyayı kazandı.

25 yaşındaki Cory ve 29 yaşındaki Field, uluslararası arenada ilk kez bir araya geldi. Helsinki’de ana tablonun lideri olarak erkekler kategorisindeki altın madalyayı kazanmak için beş galibiyet elde ettiler. Bu, Cory’nin Beach Pro Tour’daki ilk podyum deneyimi oldu. Daha önceki en iyi derecesi, geçen yıl Logan Webber ile birlikte Dubai Challenge’da dördüncülük elde etmekti. Field ise daha önceki bir madalyasını, 2022 Maldivler Challenge’da Chase Budinger ile birlikte gümüş madalya olarak kazanmıştı.

Cory & Field, grup aşamasında ve çeyrek finallerde birkaç set kaybettikten sonra, final aşamasında etkileyici bir performans sergiledi. Eleme turundan gelen Markus Mol & Jo Gladsoy Sunde çiftini yarı finalde 2-0’lık (21-19, 21-16) bir galibiyetle mağlup ettiler. Norveçli çift, bir önceki hafta Ios’ta bir Futures etkinliği kazanmışlardı. Pazar günkü finalde, Amerikalılar üçüncü seri başı Avusturyalı Mathias Seiser & Laurenc Grossig’e karşı etkileyici bir 2-0’lık (21-14, 21-12) skorla galip geldi.

Seiser & Grossig, bu turnuvada gümüş madalyayı aldı ve Beach Pro Tour’daki ilk mücadelelerinde bir madalya kazandılar. 28 yaşındaki Seiser için bu, Tur’daki ilk podyumu olurken, 22 yaşındaki Grossig ise geçen yıl Aralık ayında Timo Hammarberg ile birlikte Lahey’de bir Futures etkinliği kazandıktan sonra ikinci madalyasını elde etti. Helsinki finaline ulaşmak için yeni Avusturya ikilisi, ana tablo eşleştirmesinde sekizinci seri başı Tim Berger ve Grossig’in önceki partneri Hammarberg ile yapılan Avusturya yarı final maçını kazanmak zorunda kaldı. Bu maçı 2-0’lık (23-21, 21-17) setlerle kazandılar.

Dokuzuncu seri başı Ios şampiyonları Mol & Sunde ise bu kez bronz madalyayı kazandı. Norveçli ikili, üçüncülük maçında Hammarberg & Berger’e karşı zorlu bir 2-1 (21-15, 19-21, 15-12) galibiyet elde etti. 21 yaşındaki Mol ve 20 yaşındaki Sunde için bu bronz madalya, Ios ve Eylül ayındaki Varşova Futures etkinliklerinde kazandıkları altın madalyaların ardından Beach Pro Tour’daki üçüncü podyumu temsil ediyor.

Finlandiya’nın dikkat çeken isimleri 30 yaşındaki Taru Lahti-Liukkonen ve 26 yaşındaki Niina Ahtiainen, Helsinki’deki Beach Pro Tour’u domine etti ve beş maçını da kazandı. Ancak son üç maçlarında tie-break oynamaları gerekti. Finalde, birinci seri başı olan Fin çift, ikinci seri başı Avustralyalılar Georgia Johnson & Jasmine Fleming’e karşı geri dönerek 2-1’lik (18-21, 21-9, 15-12) bir zafer elde etti. Daha önce Ahtiainen & Lahti’nin Beach Pro Tour’da bir podyumu bulunuyordu. Ekim 2022’de Maldivler Challenge’da altın madalya kazandılar.

24 yaşındaki Johnson ve 20 yaşındaki Fleming, Helsinki’de hiç set kaybetmeden altın madalya maçına çıkmışlardı. Yarı finallerde altıncı seribaşı Polonyalılar Katarzyna Kociolek & Marta Lodej’i 2-0’lık (21-17, 21-16) skorla mağlup ederek Nisan ayındaki Coolangatta Futures’ta gümüş, bu yılın haziran ayındaki Spiez Futures’ta ise bronz madalya kazandıktan sonra üçüncü Beach Pro Tour podyumlarını garantilemiş oldular.

28 yaşındaki Kociolek ve 26 yaşındaki Lodej, bronz madalya maçında Paul & Schieder çiftini 2-1’lik (21-14, 12-21, 15-12) bir galibiyetle mağlup etti. Polonyalı ikili, Tur’daki ilk bronz madalyalarını elde ettiler ve Varşova 2022, Myslowice 2022 ve Lecce 2023’teki üç Futures gümüş madalyanın yanına eklediler.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0