VakıfBank, 2023 Kadınlar AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası Sahibi

HomeHaberSultanlar Ligi

VakıfBank, 2023 Kadınlar AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası Sahibi

Türk voleybolunun en prestijli organizasyonlarından biri olan 2023 Kadınlar AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası heyecanı İstanbul TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu'nda gerçekleşti.

Türk Voleybolunda 2023 Yılı Değerlendirmesi
2023 Erkekler AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası Şampiyonunu Belirliyor
Ziraat Bankkart, 2023 Erkekler AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası’nın Şampiyonu

Bu yılın şampiyonluk mücadelesi, geçtiğimiz sezonun lig şampiyonu Fenerbahçe Opet ile kupa şampiyonu VakıfBank arasında nefes kesen bir müsabaka ile son buldu.

Mücadele dolu dakikaların yaşandığı bu karşılaşmada, VakıfBank ve Fenerbahçe Opet takımları adeta seyircilere unutulmaz bir voleybol şöleni yaşattılar. Oynanan karşılaşma sonucunda VakıfBank, rakibini 3-2’lik skorla geçerek 2023 Kadınlar AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası‘nın sahibi oldu. Bu zafer, VakıfBank’ın bu prestijli kupa tarihindeki 5. şampiyonluğu olarak tarihe geçti.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, bu heyecan dolu maçın sonunda, Türk voleybolunun gelişimine büyük katkılarda bulunan Uluslararası Voleybol Hakemi Ozan Çağı Sarıkaya’yı tebrik etmek ve minnettarlık göstermek adına bir teşekkür plaketi sundu.

Karşılaşmanın tam istatistiklerine ve detaylarına ulaşmak için tıklayınız. VakıfBank ve Fenerbahçe Opet arasındaki bu nefes kesen mücadele, Türk voleybolunun geleceğe yaptığı yatırımların bir göstergesi olarak büyük bir coşkuyla izlendi ve tarihinde unutulmayacak anılara imza attı.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0