VakıfBank’ın Şampiyon Oyuncusu Alexia Carutasu, Türkiye Milli Takımı’nı Seçme Nedenini Açıkladı

HomeRöportaj

VakıfBank’ın Şampiyon Oyuncusu Alexia Carutasu, Türkiye Milli Takımı’nı Seçme Nedenini Açıkladı

VakıfBank'ta forma giyen ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan pasör çaprazı, Türkiye Milli Takımı'nı seçme nedenini açıkladı.

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası’na Galibiyetle Başladı
Filenin Sultanları, Milletler Ligi’nin ikinci haftasında ABD’de Sahne Alıyor
THY’den Filenin Sultanları’na Uçakta Sürpriz Kutlama

VakıfBank‘ın Şampiyonlar Ligi’nde zafer yaşayan kadrosunda yer alan başarılı pasör çaprazı Alexia Carutasu, Türkiye Milli Takımı’nda oynamayı tercih etme nedenini açıkladı. Türk vatandaşlığını alan ve Türk oyuncu statüsünde oynamaya hak kazanan genç yetenek, 2024 Ocak ayından itibaren milli forma için geri sayıma geçti.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, daha önce yaptığı açıklamada Alexia Carutasu’nun Türk vatandaşlığına geçmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirtmişti. Üstündağ, “Alexia, şu an ülkemizde çok sevilen, başarılı bir sporcu. Kendisi de uzun süredir Türk vatandaşlığına geçerek oynamak istediğini belirtti. Uzun süren görüşmeler sonucunda süreç olumlu bir şekilde neticelendi. Türk voleyboluna hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Alexia Carutasu, Türkiye Milli Takımı’nda Oynama Seçimini Açıkladı

2024 Ocak ayından itibaren milli formayı giyebilecek olan Alexia Carutasu, VakıfBank’ın Şampiyonlar Ligi zaferinin ardından duygularını da paylaşmıştı. Skorer’e özel açıklamalarda bulunan genç oyuncu, “Takım olarak harika bir iş çıkarıldı ve şampiyonluk elde edildi. Tüm takım arkadaşlarım çok iyiler, hepsini çok seviyorum. Tek kelimeyle müthiş gerçekten. Taraftarımız da bir harika, onların desteğine müteşekkiriz. Bu müthiş takımın bir parçası olmaktan çok mutluyum” şeklinde konuşmuştu.

Türkiye Milli Takımı‘nda oynama seçimini açıklayan Alexia Carutasu, Rumen basınına yaptığı açıklamada tercihini şu şekilde açıkladı: “Türkiye’yi seçtim çünkü size her gün böyle fırsatlar sunulmuyor. İkincisi, Türkiye’nin Romanya’dan çok daha fazla yarışmaya (Olimpiyat Oyunları, Avrupa ve Dünya Şampiyonası, VNL ve diğerleri) erişimi var. Romanya her zaman kalbimde kalacak. Romanya doğup büyüdüğüm ülke.” Heyecanla Türkiye Milli Takımı formasını giyecek olmanın beklentisini dile getiren Carutasu, “Sabırsızlıkla bekliyorum” ifadesini kullandı.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

YORUMLAR

YORUMLAR: 0