Voleybol Milletler Ligi “VNL”e Yeni Puan Hesaplama Aracı Eklendi!

HomeBilgi

Voleybol Milletler Ligi “VNL”e Yeni Puan Hesaplama Aracı Eklendi!

Voleybol Uluslar Ligi, yaklaşan bir maçta altı farklı sonucun takımların FIVB Voleybol Dünya Sıralama puanlarına nasıl etki edeceğini gösteren yeni bir araç ekledi. Bu araç, takımlar ve taraftarlar için heyecan verici bir gelişmedir, çünkü kalan olimpiyat kotalarını doldurmak için Dünya Sıralama puanları kritik öneme sahiptir.

Çin ve Polonya, VNL Sıralamasında Yer Değiştiriyor – Detaylı Maç Analizi
Sırbistan Geri Dönerek VNL’de İlk Zaferini Elde Etti
Brie O’Reilly: “Dünya Sınıfı Oyuncu Sayımızın Fazla Olduğu Gerçekten Özel Bir Dönemin İçindeyiz”

Voleybol Milletler Ligi (VNL), yaklaşan bir maçta altı farklı sonucun takımların FIVB Voleybol Dünya Sıralama puanlarına nasıl etki edeceğini gösteren yeni bir araç ekledi. Bu araç, takımlar ve taraftarlar için heyecan verici bir gelişmedir, çünkü kalan olimpiyat kotalarını doldurmak için Dünya Sıralama puanları kritik öneme sahiptir.

VNL Preliminary Phase (Ön Aşama) sona erdikten sonra, elemeler sürecine daha fazla şeffaflık ve heyecan katmak için yeni araç kullanıma sunuldu.

Dünya Sıralama Puanları Sekmesi Neye Sahip?

VNL programındaki her maçın altına, bir Dünya Sıralama Puanları sekmesi eklenir. Bu sekme, her iki katılacak takımın önceki maçlarının tamamlanmasından hemen sonra kullanılabilir hale gelir.

Sekmeye tıklandığında, aşağıdakileri gösteren bir tablo açılır:

  • Her iki takımın Dünya Sıralaması’ndaki mevcut konumu
  • Mevcut sıralama puanı
  • 3-0, 3-1 veya 3-2 skoru ile kazanırlarsa veya kaybederlerse kazanacakları veya kaybedecekleri sıralama puanları

Maç sonrasında, her iki takımın kazandığı ve kaybettiği Dünya Sıralama puanları, maçın gerçek skoruna bağlı olarak vurgulanır. Takımların Dünya Sıralama skorları ve pozisyonları maç sonrasında güncellenir. Sekme ayrıca ilgili cinsiyetin Dünya Sıralama web sayfasına bir bağlantı içerir.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0