Filenin Efeleri Hazırlık Maçında Sırbistan’a Mağlup Oldu

HomeMilli TakımlarErkek Milli Takımlar

Filenin Efeleri Hazırlık Maçında Sırbistan’a Mağlup Oldu

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi 1. ayak karşılaşmaları öncesinde İtalya'da kamp yaptığı sırada Sırbistan ile oynadığı hazırlık maçını 3-2 kaybetti.

Filenin Efeleri Paris 2024 Olimpiyat Elemelerine Galibiyetle Başladı
EuroVolley 2023: Türkiye Sürpriz Yapmaya Hazır!
Filenin Efeleri, Avrupa Altın Ligi’nde Romanya Deplasmanında

2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi 1.ayak karşılaşmaları öncesinde İtalya’da kamp yapan A Milli Erkek Voleybol Takımımız, katıldığı hazırlık turnuvasında ilk maçında Sırbistan’a 3-2 (25-21, 25-18, 23-25, 23-25, 15-13) mağlup oldu.

Karşılaşmanın ilk iki setini 25-21 ve 25-18 gibi skorlarla kazanan Filenin Efeleri, üçüncü ve dördüncü setlerde 23-25’lik skorlarla rakibine maçı bırakmak zorunda kaldı. Tie-break setinde de 15-13 gibi çekişmeli bir skorla maçı kaybeden Milliler, ilk hazırlık maçında istediklerini elde edemediler.

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, hazırlık turnuvasındaki ikinci ve son maçında 13 Mayıs Pazartesi günü saat 21.30’da ev sahibi İtalya ile karşılaşacak. Bu maç, Filenin Efeleri’nin turnuvadaki son şansı olacak.

Teknik Analiz:

Milliler, ilk iki seti rahat bir şekilde alarak iyi bir başlangıç yapmış gibi görünse de, son üç sette oyunda kopmalar yaşayarak maçı kaybettiler. Özellikle tie-break setinde rakibine karşı son hamleleri yapamayan Milliler’in bu eksikliklerini İtalya maçında gidermesi gerekiyor.

Önümüzdeki Maç:

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, 13 Mayıs Pazartesi günü saat 21.30’da İtalya ile karşılaşacak. Bu maç, Filenin Efeleri’nin turnuvadaki son şansı olacak. Milliler’in İtalya’yı yenerek turnuvadan galibiyetle ayrılmak istemesi bekleniyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0