A Milli Kadın Voleybol Takımı, Polonya’yı Hazırlık Maçında Yendi

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Polonya’yı Hazırlık Maçında Yendi

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası öncesindeki hazırlık maçlarında Polonya ile karşılaştı. Mücadele dolu maçta Filenin Sultanları, rakibini 3-2'lik set skorlarıyla mağlup ederek güçlü bir performans sergiledi.

Filenin Sultanları, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri’nde İlerliyor
Filenin Sultanları Olimpiyat Elemeleri’nde 5’te 5 Yaptı
Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Elemelerini Namağlup Tamamladı

2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası öncesinde hazırlıklarını sürdüren A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Polonya’da oynadığı ikinci hazırlık maçından galibiyetle ayrıldı. Dünya 1 numarası olan Filenin Sultanları, mücadele dolu maçta rakibi Polonya’yı 24-26, 25-23, 25-22, 22-25 ve 15-10’lık set skorlarıyla 3-2 mağlup ederek güçlü bir başlangıç yaptı.

Mielec şehrinde oynanan müsabaka, izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, üst üste aldığı sayılarla setleri kazanmayı başararak gösterdiği performansla dikkat çekti. Polonya’nın dirençli oyununa rağmen, Türk voleybolcuları sahadan galibiyetle ayrıldı.

Filenin Sultanları, hazırlık maçlarındaki üçüncü ve son karşılaşmasını 5 Ağustos Cumartesi günü saat 19.00’da oynayacak. Avrupa Şampiyonası öncesinde son hazırlıklarını tamamlamak isteyen milli takımımız, bu maçta da başarılı bir performans sergilemeyi hedefliyor.

Polonya maçındaki galibiyetle moral bulan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, şampiyona öncesindeki hazırlık sürecini olumlu bir şekilde geçirerek güçlü rakipleri karşısında iddialı bir mücadele sergilemek istiyor.

Türkiye, Avrupa Voleybol Şampiyonası‘na üst üste aldığı galibiyetlerle moralli ve umut dolu bir şekilde hazırlanıyor. Taraftarlar da milli takımımıza verdikleri destekle onları yürekten desteklemeye devam ediyor.

Filenin Sultanları’na, Polonya galibiyeti sonrasında da başarılar dilerken, Türk voleybolunun başarılarla dolu bir şampiyona geçirmesini temenni ediyoruz.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0