Alman ve Avusturyalılar Krakow ve Sveti Vlas’ta Altına Uzandı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Alman ve Avusturyalılar Krakow ve Sveti Vlas’ta Altına Uzandı

Avrupa plaj voleybolu ikilileri, hafta sonu Polonya'nın Krakow ve Bulgaristan'ın Sveti Vlas şehirlerinde düzenlenen Volleyball World Beach Pro Tour Futures turnuvalarında mücadele ederek dokuz madalyanın altısını Avrupa'ya getirdi.

Amieva & Aveiro, Messina’da Zafer Kazanarak Dördüncü Beach Pro Tour Altın Madalyasını Elde Etti
Flint ve Scoles, Espinho Etabı’nda ‘Ölüm Grubu’nda Zafere Ulaştı
AIDA, Plaj Voleybolu Elite16 Hamburg’un Resmi Partneri Oldu

Avrupa plaj voleybolu ikilileri, hafta sonu Polonya’nın Krakow ve Bulgaristan’ın Sveti Vlas şehirlerinde düzenlenen Volleyball World Beach Pro Tour Futures turnuvalarında mücadele ederek dokuz madalyanın altısını Avrupa’ya getirdi. Almanya ve Avusturya’dan erkek takımlarının birincilik kürsüsüne çıkmasıyla altın pırıltısı Avrupa’nın üstünde parladı.

25 yaşındaki Robin Sowa ve 21 yaşındaki Maximilian Just, Krakow’da beş galibiyet ve bir mağlubiyet sonucu ortaklaşa ilk uluslararası şampiyonluklarını elde ettiler. Pazar günü Jan Nowak-Jeziorański Meydanı’nda ev sahibi takım Jakub Krzeminski ve Szymon Pietraszek’i iki set (21-8, 21-13) ile dominant bir şekilde mağlup ederek turnuvayı tamamladılar.

Krakow’daki bronz madalya maçında da iki Avrupa ikilisi mücadele etti. Belçikalı Vandecaveye kardeşler Louis ve Gilles, tie-break’te İtalyanlar Manuel Alfieri ve Tiziano Andreatta’yı (21-19, 19-21, 15-11) yenerek üçüncü oldular ve birlikte Beach Pro Tour’da podyuma üçüncü kez çıktılar.

Dressler ve Trummer Sveti Vlas’ta Yenilgisiz

Bulgaristan’da düzenlenen ilk Beach Pro Tour turnuvası olan Sveti Vlas Futures, tecrübeli Avusturyalılar Dressler ve Trummer’ın üç günde Venid Plajı’nda beş galibiyetle yenilgisiz bir performans sergilemesiyle Avusturyalıların podyumun en üstünde yer almasıyla sona erdi.

Hafta boyunca tek bir set kaybeden ikili, altın madalya maçında mükemmel formlarını sürdürdüler ve Hollandalı Mees Sengers ve Dirk Boehlé’yi 2-0 (21-18, 21-16) yenerek ortaklıklarının ilk zaferini kutladılar.

Avrupa, Bulgaristan’da da erkekler madalya süpürgesi yapabilirdi, ancak Avusturyalı Florian Schnezter ve Lorenz Petutschnig, turnuvanın en iyi seri başı Amerikalı Hagen Smith ve Logan Webber’e 2-0 (21-15, 21-16) yenilerek dördüncü oldular.

Kıta, kadınlar podyumunda da Hollandalı Brecht Piersma ve Wies Bekhuis ile temsil edildi. Geçen Pazar günü Spiez’de kazandıktan sonra iki hafta üst üste finale çıkan ikili, bu sefer altın madalya maçında Amerikalı Carly Kan ve Madelyne Anderson’a üç setlik bir mücadelenin ardından (24-22, 17-21, 15-8) yenilerek gümüş madalyaya uzandılar.

Bir diğer Amerikan takımı, Olimpiyat oyuncusu Brooke Sweat ve Kennedy Coakley, bronz madalya maçında Fransız Elsa Descamps ve Marine Kinna’yı tie-break’te (21-10, 17-21, 15-10) yenerek bir başka Avrupa ikilisinin podyuma çıkmasını engelledi.

Beach Pro Tour, önümüzdeki hafta Krakow’a kadınlar etkinliğiyle geri dönecek. Turnuva 13-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0