Geelong Futures Voleybol Güçlendirme Programı’nın Meyveleri

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Geelong Futures Voleybol Güçlendirme Programı’nın Meyveleri

FIVB Voleybol Güçlendirme programından destek alan takımlar, Geelong Futures etkinliğinde büyük başarı elde etti.

Krattiger & Breer, Spiez’deki İsviçre Finalinde Şampiyon Oldu – Beach Pro Tour 2023
Duda ve Ana Patrícia Hamburg Elite16 Altın Madalyasını Kazandı
Partain & Benesh, Paris Elite16’da Parlayacak

Geelong’da geçen hafta düzenlenen Beach Pro Tour Geelong Futures etkinliğinde kazanılan altı madalyadan ikisi, FIVB Voleybol Güçlendirme programından destek alan takımlara gitti. Yeni Zelanda’dan Thomas Reid ve John McManaway, erkekler turnuvasında Avustralyalı Paul Burnett ve Jack Pearse’in ardında ikinci olurken, bronz madalyayı Türkiye’den Hasan Hüseyin Mermer ve Safa Urlu elde etti. Kadınlar kategorisinde ise Vanuatu’dan Loti Joe ve Linline Matauatu bronz madalyanın sahibi oldu ve Avustralya’dan Jasmine Fleming ve Georgia Johnson’ın yanı sıra gümüş madalya kazanan Kanadalı Alison Mckay ve Katharine Wuttunee ile birlikte podyuma çıktı.

Voleybol Güçlendirme programı kapsamında Yeni Zelanda plaj voleybolu şu ana kadar toplamda 252.000 İsviçre frangı antrenör desteği, 28.000 İsviçre frangı voleybol ekipmanı desteği ve hakem gelişimi için başka bir 5.000 İsviçre frangı ile desteklendi. Temsilcileri Reid ve McManaway, Geelong’daki finalde yer alarak Qidong Futures’da elde ettikleri gümüş madalyanın ardından ikinci Beach Pro Tour madalyalarını kutladılar. Avustralya’daki altın madalya maçına çıkmadan önce, 27 yaşındaki Reid ve 22 yaşındaki McManaway, oynadıkları beş maçın dördünü kazandılar ve yarı finalde ev sahibi ekip Garang Anyang ve Justin Schumann’a karşı 2-0 (21-17, 21-19) galip geldiler. Finalde ise dördüncü sıradaki Yeni Zelandalılar, ikinci sıradaki Burnett ve Pearse’e karşı 2-0 (21-14, 21-13) yenilerek ikinci oldular.

25 yaşındaki Burnett ve 21 yaşındaki Pearse, Beach Pro Tour’daki ilk turnuvalarına çift olarak çıktılar ve çeyrek final zaferleri de dahil olmak üzere zirveye çıkmak için oynadıkları beş maçta sadece bir set kaybettiler. Avustralyalılar, beş maçlık galibiyet serileriyle zirveye çıkarken, en zorlu mücadelelerinden birini beşinci sırada yer alan Mermer ve Urlu’ya karşı verdikleri yarı finalde kazandılar (18-21, 24-22, 15-13).

Yarı finaldeki mağlubiyetin ardından, Türkiye’yi temsil eden 29 yaşındaki ikili, üçüncülük maçında Anyang ve Schumann’ı 2-0 (21-15, 21-18) mağlup ederek kariyerlerinin ilk Beach Pro Tour madalyasını kazandı.

Vanuatu Kadınları Joe ve Matauatu, Geelong Futures Etabında Tarihi Bir Başarı Elde Etti

Vanuatu’nun kadın plaj voleybolu takımına ise Voleybol Güçlendirme programı tarafından toplamda 225.000 İsviçre frangı değerinde antrenör desteği verildi ve bu destek, 26 yaşındaki Joe ve 32 yaşındaki Matauatu’nun Avustralya’da düzenlenen Geelong’daki bronz madalya ile meyvesini verdi. İkilinin kariyerindeki ilk dünya seviyesindeki yarışmada elde ettikleri ilk podyum oldu. Joe ve Matauatu, Geelong’da oynadıkları altı maçın ikisini kaybettiler, her ikisini de ev sahibi favorileri olan şampiyonlar Fleming ve Johnson’a karşı kaybettiler. İlk olarak turnuva kapsamındaki A Grubu galibiyeti maçında Avustralyalı çift karşısında kaybeden Vanuatulu ikili, ardından yarı finalde tekrar karşılaştı ve bu sefer 2-0 (21-15, 21-19) mağlup oldular. Üçüncülük maçında ise Amerikalı Madison Shields ve Delaney Peranich’i 2-1 (21-17, 15-21, 15-13) mağlup ederek podyumda yer aldılar.

Geelong Futures Voleybol Güçlendirme Programı'nın Meyveleri
Loti Joe

20 yaşındaki Fleming ve 25 yaşındaki Johnson, turnuva boyunca sadece bir set kaybederek beş zaferle kolayca ilerledi. Pazar günkü finalde, altıncı sıradaki Kanadalı Aly ve Katie’yi 2-0 (21-19, 21-12) mağlup ederek, bu yılki iki gümüş ve bir bronz madalyalarının ardından ilk Beach Pro Tour altın madalyalarını kazandılar.

28 yaşındaki Aly ve 30 yaşındaki Katie ise ilk Beach Pro Tour madalyalarını kazandılar. Turnuvaya bir mağlubiyetle başlayıp bitiren ikili, gümüş madalyaya giden yolda, birbirini takip eden dört galibiyet elde etti ve bunların ardından Shields ve Peranich’i 2-1 (21-19, 11-21, 15-12) yendiler.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0