Arjantin ve Brezilya, Altın Madalya Kazandı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Arjantin ve Brezilya, Altın Madalya Kazandı

Miguel Pereira Beach Pro Tour Futures'ta Arjantin ve Brezilya'dan voleybol takımları altın madalyaları kazandı. Erkeklerde Leo Aveiro ve Bautista Amieva zafer elde ederken, kadınlarda Carol Horta ve Ana Luiza Stahnke zirveye çıktı.

Flint ve Scoles, Espinho Etabı’nda ‘Ölüm Grubu’nda Zafere Ulaştı
Benesh ve Partain, Meksika’da Gruplarında Zirveyi Koruyor
AIDA, Plaj Voleybolu Elite16 Hamburg’un Resmi Partneri Oldu

Rio de Janeiro’da düzenlenen Miguel Pereira Beach Pro Tour Futures’ta büyük heyecan yaşandı. Arjantin ve Brezilya’dan gelen voleybol takımları, erkekler ve kadınlar kategorilerinde altın madalyaları kazandılar.

Erkekler Kategorisi: Leo Aveiro ve Bautista Amieva Zaferle Taçlandı

Arjantin temsilcileri Leo Aveiro ve Bautista Amieva, erkekler kategorisinde büyük bir zafer elde etti. Finalde rakipleri Gabriel ve Felipe Alves ile karşılaşan Arjantinli ikili, zorlu bir mücadeleden sonra altın madalyanın sahibi oldu. İlk seti kaybetmelerine rağmen, ikinci seti kazandılar ve karşılaşmayı uzatma setine taşıdılar. Karar verici sette, 15-11’lik skorla galip geldiler.

Aveiro ve Amieva, bu zaferden önce 2022’de bir araya gelmiş ve güçlü bir sezon geçirmişlerdi. Lecce Future’da dördüncü sırayı elde ettiklerinin yanı sıra, Ciro Marina, Leuven ve Ljubljana Futures etkinliklerinde de şampiyonluklar kazandılar. Miguel Pereira’daki zaferleri, kariyerlerinin en büyük başarısı oldu.

Bronz madalya mücadelesi ise tamamen Brezilya çekişmesine sahne oldu. Heitor ve Vinícius, Adelmo ve Mateus’u 3-1 (18-21, 21-19, 15-2) mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldular.

Arjantin ve Brezilya, Altın Madalya Kazandı
Aveiro ve Amieva, Madalya Kazandı

Kadınlar Kategorisi: Carol Horta ve Ana Luiza Stahnke Yenilmez

Kadınlarda Brezilya’dan Carol Horta ve Ana Luiza Stahnke, altın madalyayı kazanarak büyük bir başarı elde etti. Finalde Amerikalı rakipleri Van Gunst ve Lindstrom’u 21-15’lik setlerle mağlup ederek zirveye çıktılar.

Bronz madalya mücadelesinde ise Brezilya ile Peru arasında bir çekişme yaşandı. Brezilya çifti Flavia Moura ve Fabrine, Allcca ve Gaona’yı 2-0 (21-14, 21-13) mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldular.

Miguel Pereira Beach Pro Tour Futures’ta erkekler ve kadınlar kategorilerinde mücadele eden takımlar Arjantin, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Meksika ve Uruguay gibi ülkelerden geldi. Bu heyecan verici etkinlikte Brezilya ve Arjantin voleybolunun yıldızları parladı.

Bu zaferler, voleybol tutkunlarını ve sporseverleri büyüledi. Miguel Pereira Beach Pro Tour Futures, spor dünyasının dikkatini çekmeye devam ediyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0