Aras Kargo ve Filenin Efeleri, Riva’da Kıyı Temizliği Yaparak Çevre İçin Sorumluluk Aldı

HomeMagazin

Aras Kargo ve Filenin Efeleri, Riva’da Kıyı Temizliği Yaparak Çevre İçin Sorumluluk Aldı

Aras Kargo, Filenin Efeleri ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliğiyle Riva'da gerçekleştirilen kıyı temizliği etkinliği, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA'nın da desteğiyle gerçekleşti. Aras Kargo'nun sürdürülebilirlik projeleri kapsamında düzenlenen etkinlikte Filenin Efeleri de yer aldı ve 50 kilogramdan fazla atık toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı.

Ecesu Soner ile Yolculuk Devam Ediyor!
Aras Kargo, Mısra Aşçı’yı Kadrosuna Kattı!
Aras Kargo, Elisa Tuana Köse İle Güçlendi

Türkiye’nin öncü kargo şirketlerinden Aras Kargo, Türkiye Voleybol Federasyonu ve DenizTemiz Derneği/ TURMEPA işbirliğiyle kıyı temizliği etkinliği düzenledi. Etkinlik, Riva’da gerçekleştirildi ve Türkiye’nin önemli voleybol takımlarından Filenin Efeleri de katıldı. Etkinlik kapsamında, 50 kilogramdan fazla atık toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı.

Aras Kargo, “Yarına Taşıyoruz” platformuyla doğaya duyarlı projeler yürüten bir marka olarak, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ile işbirliği yaparak Türkiye’nin dört bir yanındaki kıyıları temizlemeye devam ediyor. Bu kapsamda, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun da desteğiyle Riva’da gerçekleştirilen kıyı temizliği etkinliğine Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, Filenin Efeleri oyuncuları Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Gürkan Şahin ile DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk katıldı.

Aras Kargo’nun Genel Müdürü Utku Ayyarkın, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, doğal hayatı tehdit eden plastik atıklara dikkat çekerek, Aras Kargo olarak doğa ve çevre koruma projeleriyle uzun soluklu bir farkındalık çalışması yürüttüklerini belirtti. Türkiye’nin farklı kıyılarında 4 tondan fazla atığı denizlere karışmadan engellediklerini vurgulayan Ayyarkın, çevre temizliğine destek veren TURMEPA’ya, Türkiye Voleybol Federasyonu yetkililerine, sporculara ve Doğa Dostu Araslar’a teşekkür etti.

Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu da etkinlik sırasında yaptığı açıklamada, sporcuların sahada olduğu gibi toplumun her alanında aktif rol oynaması gerektiğini vurgulayarak, “Sporcularımız sadece sahada değil, toplumun her alanında aktif rol oynamalı. Çevre bilinci ve doğaya saygı konusunda farkındalık oluşturmalıyız. Bugün burada yaptığımız kıyı temizliği etkinliğiyle hem güzelliklerimize sahip çıkıyoruz hem de başkalarına örnek oluyoruz. A Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncularımız da bugün burada büyük bir özveriyle etkinliğe katılarak çevre temizliği konusundaki duyarlılıklarını gösterdiler” dedi.

YORUMLAR

YORUMLAR: 1