Polonya, VNL Yarı Finallerinde Tarih Yazdı ve Birinci Sırayı Aldı

HomeDünyaAvrupa Ligleri

Polonya, VNL Yarı Finallerinde Tarih Yazdı ve Birinci Sırayı Aldı

Polonya, Voleybol Milletler Ligi (VNL) 2023 Yarı Finallerinde Almanya'yı 3-1 mağlup ederek tarihindeki en iyi sonucunu elde etti. Polonya'nın başarılı performansıyla VNL'deki ilk dört takım arasına girmesi heyecan yarattı. Detaylar haberimizde.

U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde Hırvatistan’a 3-1 Mağlup Oldu
Ev Sahipleri Békéscsaba’da Gençler Avrupa Şampiyonası’nda Umut Verici Bir Başlangıç Yapıyor
Koga’nın Muhteşem Performansıyla Japonya Kazandı

Polonya, Voleybol Milletler Ligi 2023 (VNL) Ön Eleme’de en iyi takım olarak Amerika Arlington’da düzenlenen turnuvanın yarı finallerine ilk adımını attı. Polonya, Ön Eleme’deki on galibiyetiyle göz dolduran performansını sürdürdü ve College Park Center’da Almanya’yı 3-1 (25-12, 21-25, 25-21, 26-24) mağlup ederek VNL yarı finallerine yükseldi.

Polonyalılar, şimdi Perşembe günü oynanacak olan Brezilya ve Çin arasındaki çeyrek final maçının sonucunu bekleyecekler. VNL 2023’ün yarı finalleri Cumartesi günü oynanacak ve madalya maçları Teksas’ta gerçekleşecek.

Polonya’nın Almanya’ya karşı elde ettiği zafer aynı zamanda Polonya’nın VNL’deki en iyi sonucunu da getirdi. Yarı finallere garantili olarak çıkan Polonya, önceki turnuvalarda dokuzuncu, beşinci, onbirinci ve onüçüncü sıralarda yer almıştı.

Magdalena Stysiak ve Olivia Różański, Polonya’nın maçtaki başlıca hücum silahlarıydı ve her ikisi de 18 sayı üretti. Polonya’nın zaferinde ayrıca Martyna Łukasic 15 sayı ve Joanna Pacak 9 sayıyla öne çıktı.

“Bugün yaşadığımız hisler inanılmaz bir şey. Gerçekten takımıma inanıyorum, takımı ve atmosferi seviyorum. Yarı finallere gelmek için çok zor çalışmak zorunda kaldık. Eşleşmenin diğer tarafından kim gelirse gelsin, kendimize odaklanmalıyız. Bizim için VNL’nin en iyi dört takımı arasında olmak harika bir sonuç, ama hala daha fazlasını gösterebileceğimize inanıyorum.”

Magdalena Stysiak – Maç sonu röportaj

Almanya’da yıldız smaçör Hanna Orthmann, maçın en skorer ismi oldu ve 22 sayıyla sahadan ayrıldı. Lina Alsmeier, Camilla Weitzel ve Lena Stigrot da çift haneli sayılara ulaştı.

Polonya, çeyrek finallerinde Almanya’ya karşı üstün bir performans sergiledi ve sayı ve blok kategorilerinde rakibini geride bıraktı. Polonya ayrıca hata sayısında da avantajlı oldu. Almanya ise servis kategorisinde daha üstün oldu.

VNL 2023 çeyrek finalleri Perşembe günü devam edecek. Ön Eleme’de ikinci sırayı alan Amerika Birleşik Devletleri, yedinci olan Japonya’ya karşı mücadele edecek. Ayrıca, dördüncü sıradaki Brezilya, beşinci sıradaki Çin ve üçüncü sıradaki Türkiye, altıncı sıradaki İtalya ile karşılaşacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0