Kanarya Takımları İspanya Ligi’nde Hakimiyetlerini Sürdürdü

HomeDünyaAvrupa Ligleri

Kanarya Takımları İspanya Ligi’nde Hakimiyetlerini Sürdürdü

İspanyol ulusal ligi geçtiğimiz hafta sonu yoğun bir sezonu tamamladı. CV Guaguas, Superliga Masculina finalinde Grupo Herce SORIA'yı üst üste ikinci yıl yenerek zafere ulaştı. Yedi gün önce CV Hidramar GRAN CANARIA, Liga Iberdrola'da altın madalya mücadelesinde Avarca de MENORCA'yı yenerek kadınlar şampiyonluğunu korudu. Dolayısıyla Las Palmas de Gran Canaria'dan gelen iki takım, İspanyol Voleybolu'ndaki hakimiyetlerini daha da uzattı.

CEV Şampiyonlar Ligi Voley 2024 Erkekler Eleme Turu Tamamlandı
VakıfBank, Eczacıbaşı’na Karşı Set Vermeden Kazandı
Alexa Gray, Artık Eczacıbaşı’nda

İspanyol ulusal ligi geçtiğimiz hafta sonu yoğun bir sezonu tamamladı. CV Guaguas, Superliga Masculina finalinde Grupo Herce SORIA’yı üst üste ikinci yıl yenerek zafere ulaştı. Yedi gün önce CV Hidramar GRAN CANARIA, Liga Iberdrola’da altın madalya mücadelesinde Avarca de MENORCA’yı yenerek kadınlar şampiyonluğunu korudu. Dolayısıyla Las Palmas de Gran Canaria’dan gelen iki takım, İspanyol Voleybolu’ndaki hakimiyetlerini daha da uzattı.

CV Guaguas oyuncuları son dört yıldaki üçüncü lig şampiyonluğunu kutladı. Sadece dört sezon önce elit lige dönen CV Guaguas, Cumartesi günü Superliga Masculina’da geri dönüşünden bu yana üçüncü kez şampiyonluğa ulaştı. Kanarya ekibi, şampiyonanın final serisinde Grupo Herce SORIA’yı mağlup etti. Sergio Miguel Camarero’nun çalıştırdığı grup, Kral Kupası, İspanya Süper Kupası ve İber Kupası’nı kazanarak kusursuz bir sezon geçirdi. CV Guaguas’ın pasörü Miguel Ángel de Amo, eleme aşaması boyunca olağanüstü katkılarıyla finalin En Değerli Oyuncusu (MVP) seçildi. Guaguas daha önce bu yılın başlarında elit CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolunda çeyrek finale yükselerek heyecan yaratmıştı, ancak burada sadece Türkiye’den Ziraat Bankası’na kaybetmişti.

CV Hidramar GRAN CANARIA, kadınlar ulusal ligi üst üste ikinci yıl şampiyon olarak tamamladı. Bu başarı, CV Guaguas’ın erkekler ligindeki zaferi ile birleşince Las Palmas de Gran Canaria şehrinin İspanyol Voleybolu’ndaki toplam hakimiyetini tamamladı. Francisco Carballo’nun oyuncuları Avarca de MENORCA’yı heyecan verici bir mücadelede yendi. Kübalı Sulian Matienzo, bir önceki yılda da olduğu gibi finalin En Değerli Oyuncusu (MVP) seçildi.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0