Arslan Ekşi: “Hedefimiz Tarihe Geçmek”

HomeMilli TakımlarErkek Milli Takımlar

Arslan Ekşi: “Hedefimiz Tarihe Geçmek”

A Milli Erkek Voleybol Takımı kaptanı Arslan Ekşi, Fransa ile yapacakları ilk maç öncesi takımın durumunu ve hedeflerini değerlendirdi. Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek finali geçmek istediklerini söyledi.

Filenin Efeleri 2023 CEV Avrupa Altın Ligi Şampiyonu!
Filenin Efeleri, Avrupa Altın Ligi’nde Dörtlü Final’de
Adis Lagumdzija: Olimpiyata Gitmek Herkesin Hayali

2023 CEV Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası‘na hazırlanan A Milli Erkek Voleybol Takımı‘nın kaptanı Arslan Ekşi, turnuva öncesinde hedeflerini ve takımın durumunu açıkladı. Takımın hedefinin tarih yazmak olduğunu belirten Ekşi, TVF’nin resmi internet sitesine değerlendirmelerde bulundu.

Ekşi, Avrupa Şampiyonasına çok iyi hazırlandık. Hem CEV Avrupa Altın Ligi hem de FIVB Challenger Kupası’nda istediğimiz sonuçları aldık. Takım olarak iyi bir durumdayız” dedi. Sezon başından bu yana yoğun bir tempoda çalıştıklarını ve VNL’ye katılma hakkını elde ettiklerini sözlerine ekledi.

30 Ağustos’ta Fransa ile oynayacakları ilk maç hakkında konuşan Ekşi, “Fransa son olimpiyat şampiyonu olan ciddi bir takım. Uzun bir turnuva bizi bekliyor. Takım olarak ilk hedefimiz tarihe geçmek. Çeyrek final oynamak istiyoruz. Tarihimizde Avrupa Şampiyonasında hiç çeyrek final oynamadık. Sonrasında yarı finale ve finale gitmek istiyoruz. Amacımız gerçek gücümüzü göstermek” şeklinde konuştu.

A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın kaptanı Arslan Ekşi’nin bu sözleri, takımın hırslı ve kararlı bir şekilde Avrupa Şampiyonası’na hazırlandığını ve tarih yazma amacıyla sahaya çıkacağını gösteriyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0