Hande Baladın: “Polonya’yı Yenecek Güce Sahibiz”

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Hande Baladın: “Polonya’yı Yenecek Güce Sahibiz”

Hande Baladın, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın çeyrek finale yükselmesinin ardından Polonya maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu. Polonya'yı yenecek güçlerinin olduğunu vurguladı.

Suwen, Filenin Sultanları Resmi Sponsoru
Zeynep Sude Demirel: Milletler Ligi İçin Çok Heyecanlıyız
Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonluğu İçin Sahaya Çıkıyor

2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası‘nda çeyrek finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımı, son 16 turunda Belçika karşısında gösterdiği üstün performansla dikkat çekti. Milli voleybolcu Hande Baladın, Belçika maçının ardından Türkiye Voleybol Federasyonu’nun resmi internet sitesine değerlendirmelerde bulundu.

Baladın, “Avrupa Şampiyonası’nda son 16 turunda organizatör ülkelerinden biri olan Belçika’yı kendi sahası ve seyircisi önünde mağlup ederek çeyrek finale yükseldiğimiz için çok mutluyuz” dedi. Maçın bazen istedikleri gibi gitmediğini ancak takım olarak iyi bir geri dönüş sergilediklerini ve karşılaşmayı kazanmayı başardıklarını sözlerine ekledi.

Hande Baladın: "Polonya'yı Yenecek Güce Sahibiz"
Hande Baladın – Milli Voleybolcu

Polonya ile oynayacakları çeyrek final maçı hakkında konuşan Baladın, “Polonya karşısında da çok zor bir maç bizi bekliyor. Takım olarak bu karşılaşmaya iyi hazırlandık. Polonya’yı yakından tanıyoruz, bildiğimiz bir rakip. Onları yenecek güce sahibiz. Umarım, iyi bir oyunla adımızı son 4’e yazdırırız” şeklinde konuştu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı‘nın smaçörü Hande Baladın’ın bu sözleri, takımın kararlılığını ve hedeflerini gösterirken, Polonya maçı öncesi büyük bir motivasyon kaynağı olarak öne çıkıyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0