Avrupa Plaj Voleybolu “EuroBeachVolley” Kura Çekimiyle Heyecan Başlıyor

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Avrupa Plaj Voleybolu “EuroBeachVolley” Kura Çekimiyle Heyecan Başlıyor

Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası EuroBeachVolley, 2-6 Ağustos tarihleri arasında Viyana, Avusturya'da gerçekleşecek.

EuroBeachVolley 2023 Önizlemesi: Kadınlar A-D Grupları
İsviçreli Olimpiyatçı Joana Mäder EuroBeachVolley’de Muhteşem Geri Dönüşünü Kutluyor
EuroBeachVolley 2023 Önizlemesi: Kadınlar E-H Grupları

Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası EuroBeachVolley, 2-6 Ağustos tarihleri arasında Viyana, Avusturya’da gerçekleşecek. Bu heyecan dolu turnuvada, uluslararası arenada başarılı olan en iyi takımların mücadelesi izleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Kura çekimi sonucunda, FIVB Dünya Sıralaması’nda ilk 15 içerisinde yer alan erkekler kategorisindeki 10 takımın yanı sıra kadınlar kategorisindeki 5 takım EuroBeachVolley’de boy gösterecek. Bu durum, turnuvanın rekabetçi ve çekişmeli geçeceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl Münih’te düzenlenen ve büyük bir başarı elde eden Avrupa Şampiyonası’nda, İsveçli gençler David Åhman ve Jonatan Hellvig şampiyonluğu kazanarak büyük bir sürpriz yapmışlardı. Bu yıl ise Fransız gençler Artur Canet ve Téo Rotar ile Hollandalılar Christiaan Varenhorst/Leon Luini gibi güçlü takımların yer aldığı grupta unvanlarını savunacaklar.

Norveçli Plaj Voleybolu ekipleri Anders Mol ve Christian Sørum ise dördüncü Avrupa şampiyonluklarına göz kırpmaktalar. Ancak geçen yıl İsveçlilere yarı finalde yenilerek üçüncü sırayı elde etmişlerdi. Bu yılki rakipleri ise ilginç bir tesadüfle aynı aileden çıkmış; Hendrik Mol ve Mathias Berntsen. İtalya’nın üç kez altın madalya kazanan takımı Paolo Nicolai ve Daniele Lupo da turnuvanın en güçlü adayları arasında yer alıyor.

EuroBeachVolley’de Kadınlar Kategorisi de Heyecanı Doruklara Çıkaracak

Kadınlar kategorisinde ise Letonyalı Tina Graudina ve Anastasija Samoilova, EuroBeachVolley’de üçüncü şampiyonluklarını hedefliyorlar. Gruplarında sakatlık ve doğum izinlerinden dönen Çekya’dan Marketa Slukova gibi deneyimli oyuncuların yanı sıra Almanya’nın eski şampiyonu Laura Ludwig ve İsviçreli başarılı takımlar da dikkat çeken isimler arasında yer alıyor.

Avusturya Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda Güçlü

Ev sahibi Avusturya’nın beş takımla turnuvada yer alması, ülkenin Plaj Voleybolu alanındaki gücünü gösteriyor. Alexander Horst ve Julian Hörl, en yüksek seribaşı takım olarak mücadele edecekleri H Grubu’nda İspanyol efsaneler Pablo Herrera ve Adrian Gavira ile karşı karşıya gelecekler.

EuroBeachVolley’de genç yeteneklerin ve tecrübeli takımların mücadelesiyle, Danube Adası’nda gerçekleşecek muhteşem bir şampiyona yaşanacak. Kura çekimi sonucunda oluşan gruplar, unvan için en güçlü adayları belirlerken, plaj voleybolu severlerin büyük bir heyecanla beklediği turnuvanın finali ise unutulmaz anlara sahne olacak.

Bu yılın EuroBeachVolley şampiyonları, muhteşem bir seyirci kitlesi önünde Danube Adası’nda taçlandırılacak. Turnuvanın sonucunu merakla bekleyen plaj voleybolu tutkunları, unvanın sahibini belirlemek için nefeslerini tuttu.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0