EUSA Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası’nda Kar Voleybolu Heyecanı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluKar Voleybolu

EUSA Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası’nda Kar Voleybolu Heyecanı

18 Aralık Pazartesi günü Val di Zoldo, İtalya'da gerçekleşecek olan EUSA Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası'nın ilk etabı, açılış töreniyle başlıyor.

Kar Voleybolu, 2023 Dolomites Val di Zoldo Avrupa Üniversiteleri Kış Spor Şampiyonası’nda
Avusturya ve Çekya’dan Başarı: Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası’nda Kar Voleybolu Zaferi
Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası’nda Kar Voleybolu Finali

18 Aralık Pazartesi günü İtalya’nın Val di Zoldo kasabasında, EUSA Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası‘nın ilk edisyonu açılış töreniyle başlıyor. 21 Aralık Perşembe tarihine kadar Dolomitler’in simgesi olan bu etkinlik, tüm katılan sporcuların yer aldığı geleneksel uluslararası geçit töreni ile başlayacak, ardından yerel, ulusal ve uluslararası otoritelerin konuşmaları ve bir gösteri izleyecektir.

Toplamda 230 katılımcı etkinlik için kayıt yaptırdı ve kayak, snowboard ve kar voleybolu branşlarında madalya mücadelesi verecekler. 45 üniversite, 18 ülkeyi temsil ederek etkinliğe katılıyor (Arnavutluk, Ermenistan, Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Fransa, Almanya, Macaristan, Lihtenştayn, Karadağ, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İsviçre ve ev sahibi İtalya).

En fazla temsil edilen ülke, dokuz üniversiteden 53 katılımcıyla İtalya, onu yedi üniversiteden 35 katılımcıyla Polonya izliyor; en fazla sporcu bulunduran üniversite IUAV Venedik Üniversitesi (15), ardından Varşova Üniversitesi (13), Bükreş Ekonomi Üniversitesi ve Ca’ Foscari Venedik Üniversitesi (her biri 11).

Kar voleybolu yarışması toplamda altı ülkeden gelen her cinsiyet için altı takımı içerecek. Val di Zoldo’da çok beklenen Kar Voleybolu etkinliğine şu üniversiteler katılacak:

Erkekler

 • Klagenfurt Üniversitesi (Avusturya)
 • Kimya ve Teknoloji Prag Üniversitesi (Çekya)
 • Teknik Üniversite Darmstadt (Almanya)
 • IUAV Venedik Üniversitesi (İtalya)
 • Milano Üniversitesi (İtalya)
 • Bükreş Ekonomi Üniversitesi (Romanya)

Kadınlar

 • Viyana Üniversitesi (Avusturya)
 • Uygulamalı Bilimler Lavoslav Ružička, Vukovar Koleji (Hırvatistan)
 • Ca’ Foscari Venedik Üniversitesi (İtalya)
 • Parma Üniversitesi (İtalya)
 • Milano – Bicocca Üniversitesi (İtalya)
 • Bükreş Ekonomi Üniversitesi (Romanya)

“Bu önemli etkinliğin düzenlenmesine bize güvenen herkese teşekkür ederiz, bu etkinlik, çok sayıda kayıt ile zaten başarıyla işaretlenmiştir. Ayrıca, organizasyon makinesine zorunlu bir destek olan gönüllüler için yapılan büyük başvuruları da belirtmemiz gerekiyor: 140 başvuru arasından seçilen gençler, sonunda yerinde çalışacaklar.” diyor CUS Venezia’nın Başkanı ve Organizasyon Komitesi Başkanı Massimo Zanotto.

İlk EUSA Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası, CUS Venezia (Şehrin Üniversite Spor Merkezi) tarafından EUSA (Avrupa Üniversiteler Spor Birliği) himayesinde, FederCUSI ve Ca’ Foscari ve IUAV Venedik üniversiteleri işbirliğiyle düzenlenmektedir. Etkinlik, Başbakanlık Konseyi ve İtalyan Ulusal Olimpiyat Komitesi (CONI) başta olmak üzere İtalya Kış Sporları Federasyonu (FISI) ve İtalya Voleybol Federasyonu (FIPAV) tarafından desteklenmektedir. Belluno İli, Veneto Bölgesi’nin katkıları ve Val di Zoldo belediyesi, Val di Zoldo Turizm Konsorsiyumu ve Val di Zoldo Teleferik’in destekleriyle gerçekleştirilmektedir.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0