Bartosz Kurek, 2023 VNL’de En İyi Versiyonunu Ortaya Çıkarıyor

HomeDünyaAvrupa Ligleri

Bartosz Kurek, 2023 VNL’de En İyi Versiyonunu Ortaya Çıkarıyor

Polonyalı voleybolcu Bartosz Kurek, 2023 VNL'de kendisini en iyi versiyonuyla göstermeye devam ediyor.

2023 FIVB Voleybol Milletler Ligi’ndeki Maç Programımız
Ozan Sarıkaya’nın Yönettiği Finali Kazanan Polonya Şampiyon
Ukrayna, Beach Pro Tour’da Büyük Zafer Kazandı

Polonyalı voleybolcu Bartosz Kurek, 2023 VNL’de kendisini en iyi versiyonuyla göstermeye devam ediyor.

34 yaşındaki Kurek, bu sezon takımın lideri ve taraftarların gözdesi haline gelerek, tam bir oyuncu ve olağanüstü bir lider olarak evrim geçirdi.

Ulusal takımla 17. sezonuna girecek olan Kurek, takıma neredeyse hayatının yarısını adadığı gibi kariyerinde de büyük beklentileri aşmayı başardı.

Michal Kubiak’ın milli takımdan emekli olmasının ardından Kurek’e takımın kaptanlığını devretti ve mirası sürdürdü. Ancak bu fırsat, ona kendini farklı ve olumlu bir şekilde ifade etme imkanı da verdi – tam olarak kendisinin daha iyi veya en iyi versiyonunu yaratmak gibi.

Kurek, Polonya’nın en önemli hücum silahı haline gelerek oyunu ve ötesini etkileyebilen bir oyuncu oldu. Kariyeri boyunca sakatlıklar nedeniyle bazı büyük turnuvalara katılamasa da her seferinde daha güçlü bir şekilde geri döndü ve unutulmaz performanslar sergiledi.

Son birkaç yılda, Polonya formasıyla istikrarlı ve tutarlı bir üstünlük sergiledi ve her seferinde daha fazlasını verebileceğini gösterdi, geliştirmesi gereken diğer yönlerde kendini ortaya koydu.

Şimdi eşit derecede yetenekli takım arkadaşları Wilfredo Leon, Aleksander Sliwka ve Kamil Semeniuk’un desteğini arkasına alan Kurek, takım için doğru yönde ilerlemeye odaklanarak işini daha da kolaylaştırdı.

Sahne dışında, neşeli ve karizmatik bir kaptan olan Kurek, nazik ve mütevazı tavırlarıyla taraftarların kalbini kazanıyor.

Pasay City’deki Erkekler VNL‘nin üçüncü haftasında, hayranların daha önce hiç görmediği bir versiyonunu ortaya koyarak, Filipinler’den bir Polonya hayranını şaşırttı ve herkesin kalbini eritti. Taraftarlar, Kurek’in bu versiyonunu kesinlikle seviyor.

Polonya kaptanı, Polonya’nın ev sahibi olduğu Erkekler VNL Finalleri‘nde takımını önderlik edecek. 20 Temmuz’da yerel saatle 20:00’de (18:00 UTC) Brezilya ile final çeyrek final maçında karşılaşacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0