Filenin Sultanları Tarihinde İlk Kez Milletler Ligi Şampiyonu: Dünya 1 Numarasıyız!

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Filenin Sultanları Tarihinde İlk Kez Milletler Ligi Şampiyonu: Dünya 1 Numarasıyız!

A Milli Kadın Voleybol Takımımız "Filenin Sultanları", tarihi bir başarıya imza atarak 2023 FIVB Milletler Ligi'nde şampiyon oldu.

Türk Voleybol Camiası, Milli Takım Sezonu’na Merhaba Gecesiyle Başladı
A Milli Kadın Voleybol Takımı Hazırlıklarına Başladı
Filenin Sultanlarına, GQ Türkiye Men Of The Year 2023 Ödülleri’nde ‘Yılın İlham Veren Kadınları’ Ödülü

A Milli Kadın Voleybol Takımımız “Filenin Sultanları”, tarihi bir başarıya imza atarak 2023 FIVB Milletler Ligi’nde şampiyon oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletindeki Arlington kentinde düzenlenen final maçında Çin’i 3-1 mağlup eden Filenin Sultanları, hem turnuva şampiyonluğunu hem de dünya sıralamasında bir numaraya yükselmeyi başardı.

Bu unutulmaz zaferle birlikte Türk voleybol tarihindeki ilk Milletler Ligi şampiyonluğu elde edilmiş oldu. Karşılaşmanın heyecanı College Park Center salonunda yaşanırken, hakemler Noemi Karina Rene (ARG) ve Sumie Myoi (JPN) görev aldı. Türk ve Çin milli takımları arasındaki mücadelede Filenin Sultanları üstün bir performans sergileyerek rakiplerini 22-25, 25-22, 19-25 ve 16-25’lik setlerle mağlup etti. Toplamda 105 dakika süren mücadelede Türk takımının başarısı göz kamaştırdı.

Bu tarihi zaferle birlikte A Milli Kadın Voleybol Takımı, dünya voleybol sıralamasında da zirveye yerleşti. Bu büyük başarı, takımımızın çalışma azmi, birlikte oyun anlayışı ve mükemmel performansının bir sonucu olarak öne çıkıyor.

Filenin Sultanları‘nın Milletler Ligi’nde kazandığı bu tarihî şampiyonluk, Türk voleybolunun dünya arenasındaki başarısını bir kez daha kanıtlar nitelikte oldu. Türk spor camiası ve voleybol severler, takımımızın bu olağanüstü performansıyla gurur duyuyor ve gelecek turnuvalarda da başarılarının devamını diliyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 2
  • comment-avatar
    İlker Efe 10 ay ago

    Sultanlarımızı tebrik ediyorum.

  • comment-avatar
    ally 10 ay ago

    Filenin sultanları harikasınız ❤️🇹🇷❤️🏐🏐🔥🥰🥰🥰