Malwina Smarzek: Türkiye’ye İlişkin Açıklamalarıyla Gündemde

HomeRöportaj

Malwina Smarzek: Türkiye’ye İlişkin Açıklamalarıyla Gündemde

Polonyalı pasör çaprazı Malwina Smarzek, "Sporun Gölgesinde" isimli podcast yayınına konuk oldu ve Türkiye ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Aleksandra Dudek, ŁKS Commercecon Łódź’ün Yeni Transferi Olarak Geri Dönüyor
Melis Yılmaz: Çalışmalarımıza Sıkı Şekilde Devam Ediyoruz
KFC Kadınlar 1. Ligi’nde 11. Hafta Heyecanı Başlıyor

Brezilya’nın Osasco takımıyla geçirdiği kulüp sezonunun ardından ülkesine dönen Polonyalı pasör çaprazı Malwina Smarzek, “Sporun Gölgesinde” isimli podcast yayınına konuk oldu ve Türkiye ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Brezilya’nın Osasco takımıyla sezonu tamamlayan Smarzek, röportajda Türkiye hakkında açıklamalarda bulundu ve bu sözleri gündeme oturdu.

Smarzek, röportajda Polonya Milli Takımı ve Novara başantrenörü Lavarini ile arasında herhangi bir problem olup olmadığı sorusuna, “Yangını söndürmemize gerek yoktu çünkü aramızda öyle bir şey yoktu. Birbirimizle hiçbir çatışmamız olmadı. Lavarini önce beni aradı. Diğer seçilen kızlar gibi resmi bir kişisel e-posta aldım ve koçun hala gözlemlediği kızlarla iletişime geçeceğine dair bilgi aldım. Bir WhatsApp mesajının ardından görüntülü görüşme ayarladık. Çok normal bir görüşmeydi. Kendi adıma Novara’da kolay bir yolumuz olmadığını düşünüyorum ama burada kişisel ilişkiden değil, sportif yönden bahsediyorum çünkü ben ve o bu şeyleri çok iyi ayırıyoruz ve birbirimize saygı duyuyoruz. Aramızda herhangi bir gerginliğe gerekçe yoktu. Bir yıl önceki o görüşmeler hiçbir şekilde alevlenmedi” şeklinde yanıt verdi.

Malwina Smarzek, röportajda konuyla ilgili sorular artınca, “Karınca yuvasına sopa koymamı beklemeni de anlıyorum ama yapmayacağım” diyerek konuyu kapattı.

Depresyon Tedavisi Görüyorum

Ayrıca Smarzek, röportajda geçtiğimiz yıl yaşadığı depresyon ve panik atak deneyimlerini de paylaştı. “Geçen yıl takıma hiç faydam olmadı çünkü hala depresyon tedavisi görüyorum, şimdi sorun yok. Panik atak geçirdim, artık herkes biliyor. Rusya’da her şeyin başladığı o an, oradaki her şey beni çok etkiledi. Sebep bu değildi ama beni öldürdü. Lavarini’ye depresyonda olduğumu söylemedim, o noktada depresyonum olduğunu bilmiyordum. Kendime teşhis koyacak bir psikiyatrist değilim ama bir şeylerin ters gittiğini biliyordum” şeklinde ifadelerini kullandı.

Rusya ve İtalya deneyimlerinden sonra Smarzek, Rus ekibi Kaliningrad’da oynamasının sebebi olarak “İtalya’da Novara’da geçirdiğim ve mental olarak beni yoran ve benim için iyi olmayan sezondan sonra yorulmuştum. Herkes Kaliningrad’a yalnızca para için gittiğimi konuşuyor. Kaçış arıyordum” dedi.

Ayrıca Brezilya’da sezonu geçirdiği kulübün kendisine hala borcu olduğunu belirten Smarzek, “Brezilya’da çok büyük finansal sorunları var. Hala bana ödeme yapmak zorundalar. Sezona borçsuz başladıkları için bu takıma iftira atmak istemiyorum. Ama kontratımı yerine getirir, her gün antrenman yapar ve maç oynarsam, onların da o kontrata sadık kalmalarını beklerim” şeklinde konuştu.

Türkiye’yi Sevmiyorum

Son olarak, Malwina Smarzek’in “Neden Türkiye’ye gitmiyorsun, en iyi orada ödeme yapıyorlar?” şeklindeki soruya verdiği “Türkiye’yi sevmiyorum” cevabı dikkat çekti. Sunucunun Paola Egonu’nun Türkiye’ye gelmesini hatırlatması üzerine Smarzek, “Ama bir yıl sonra geri dönüyor” dedi.

Röportajın sonunda sunucu, Smarzek’e Polonya Milli Takımındaki anlaşamadığı bir arkadaşı sorunca Smarzek gülerek “Magdalena Stysiak” dedi ve ardından “Şaka tabii ki” diyerek ekledi. Sunucunun kendini ve Stysiak’ı birlikte ilk 6’da görmesini sorması üzerine Smarzek, “Spekülasyon yapmaktan yoruldum” şeklinde yanıtladı.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

YORUMLAR

YORUMLAR: 0