Brezilya ve Hırvatistan Üç Sette 26 Blok Yaptı

HomeDünyaDünya Ligleri

Brezilya ve Hırvatistan Üç Sette 26 Blok Yaptı

Brezilya ve Hırvatistan, üç setlik maçta 26 blok yaparak dikkat çekti.

Renato & Vitor Felipe, Ostrava Ana Tabloya Yükseldi
THY Spor Kulübü, Brezilya Milli Takımı’nın Başarılı Pasörü Macris Carneiro ile Yeni Sezon İçin Anlaştı
Dentil ve Minas Güney Amerika Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda Yerlerini Aldı

Brezilya ve Hırvatistan, üç setlik maçta 26 blok yaparak dikkat çekti. Ana Cristina’nın 22 sayısıyla Brezilya, VNL’nin üçüncü maçında zafer elde etti.

Nagoya’daki seyirciler, üç setlik bir maçta tam 26 blok şovuna tanık oldu. Brezilya’nın 3-0’lık (26-24, 25-18, 25-8) galibiyetiyle Hırvatistan’ı süpürdüğü maçta, Ana Cristina de Souza toplamda 22 sayı kaydetti. Bu galibiyet, Brezilya’nın üçüncü üst üste zaferi oldu ve takımı, Voleybol Milletler Ligi “VNL 2023” sıralamasında ikinci sıraya yükseldi. Brezilya’nın 3 galibiyet ve 1 mağlubiyetle topladığı 10 puanı bulunuyor. Öte yandan, Hırvatistan Japonya’dan galibiyetsiz ayrıldı ve dört maçta da zafer elde edemedi.

Her iki takım da etkileyici bir blok performansı sergiledi. Sadece üç setlik oyunda, Hırvatistan 12 blok yaparken, Ema Strunjak dört blokla öne çıktı. Brezilya ise 14 blok yaparak bu alanda da üstünlük sağladı ve sekiz oyuncusu blok puanı kaydetti. Ana Cristina, 22 sayılık etkileyici performansına üç blok da ekledi. Oyunda yüzde 55 başarı oranıyla hücumda etkili olan Ana Cristina, takımının yedi ace’inden ikisini kaydetti.

Sıkı bir mücadele içeren ilk seti belirleyen şey, Brezilya’nın etkileyici blok performansıydı. Hırvatistan, 16-12’de dört sayılık avantajı geri almayı başardı ve hatta geçici olarak 19-18 öne geçti. Brezilya, seti 26-24’lük skorla ikinci şanslarında kapatmayı başardı. İkinci sette Brezilya, servis ve smaç çabalarını artırırken, Hırvatlar blokta harika bir performans sergilemeye devam etti ve 9-6’da üç sayılık bir avantaj Brezilya’nın lehine döndü, ancak daha sonra Güney Amerikalılar 14-4’lük bir seriyle seti 25-18’lik skorla almayı başardı. Üçüncü sete 6-0’lık bir giriş yapan Brezilya, geri kalanı tamamen domine etti. Orta oyuncu Lorena Viezel maçı bir ace’le sonlandırdığında, Avrupalılar sadece sekiz sayı elde edebilmişti.

Maçın ardından Carol, “Çok iyiydi! Takımımızla gurur duyuyorum. Her zaman olduğu gibi, her gün en iyimizi yapmaya çalışıyoruz. Ve tabii ki, bu üçüncü set inanılmazdı. Adım adım, sayı sayı odaklandık ve başardık. Gerçekten güzeldi. Takımımıza blok yardımcı olabilmek gerçekten güzel bir duygu. İyi bir pozisyon bloku ve iyi bir savunma pozisyonuyla iyi bir karşı hücum yapabiliriz, ancak elbette bir blok sayısı kaydetmek daha da iyi hissettirir. Şimdi eve gidiyor, antrenman yapıyor, sıkı çalışıyor ve gelecek haftaya hazır olacağız.” dedi.

Bir haftalık aranın ardından Brezilya, 14 Haziran’da ev sahipliği yapacağı Brasilia’da Kore’ye karşı turnuva haftası ikinci turuna başlayacak. Hırvatistan da Brezilya’nın başkenti olan Brasilia’ya seyahat edecek ve 13 Haziran’da ABD ile karşılaşacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0