Vargas Parlıyor, Filenin Sultanları Kazanıyor

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Vargas Parlıyor, Filenin Sultanları Kazanıyor

Vargas parıldıyor, Türkiye İtalya karşısında mükemmel bir performansla kusursuz kalmayı başarıyor.

Türkiye, Arlington’da Beşinci VNL Yarı Finaline Çıkmak İçin Büyük Bir Başarı Elde Etti
Penn State, Big Ten İkinci Haftayı Yenilgisiz Tamamladı
Montréal Elite16’da Brezilyalı Bárbara ve Carol’dan Yenilgisiz Performans!

Vargas parıldıyor, Türkiye İtalya karşısında mükemmel bir performansla kusursuz kalmayı başarıyor. Filenin Sultanları, Polonya ve Amerika Birleşik Devletleri de Antalya’da yenilgisiz olarak yoluna devam ediyor

Türkiye, Voleybol Milletler Ligi 2023’ün açılış haftasında üst üste üçüncü galibiyetini alarak, Antalya’daki ev sahibi taraftarlarını bir kez daha sevindirdi.

Türkler, Antalya Spor Salonu’nda yine mükemmel bir performans sergileyerek, binlerce taraftarın önünde savunma şampiyonu İtalya’yı (25-19, 26-24, 25-19) süpürdü ve 1. Grup’ta yenilgisiz kalmayı başardı.

Türkiye adına ilk kez VNL’de mücadele eden smaçör Melissa Vargas, İtalyanlara karşı takımının başlıca skoreri oldu. 23 yaşındaki oyuncu, üç VNL maçında da en az 15 sayı topladı ve en yüksek puanını cumartesi günü alarak 22 sayıyla sahadan ayrıldı (20 smaç, 2 blok).

Ona eşlik eden tek Türk oyuncu olan orta oyuncular Kübra Akman ve Zehra Güneş, sırasıyla dokuz ve sekiz sayı üretirken, dokuz blok yaparak takımlarına katkıda bulundu. Smaçör İlkin Aydın ise sekiz sayı daha ekledi.

“Bu gece gerçekten iyi hissettik çünkü çok iyi voleybol oynadık. Harika bir takım çalışması yaptık ve bloklama ve savunmamız bugün mükemmeldi. Hala yeni antrenör kadrosuna alışıyoruz ve yaz sonunda harika bir durumda olacağımızı düşünüyorum. Atmosfer gerçekten güzeldi ve yarın tekrar burada oynamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Taraftarlarımız bize harika destek verdiler ve bir sonraki haftalarda arkamızda olmayacak olmalarından biraz üzgünüz.”

Zehra Güneş – Maç sonu röportaj

Sylvia Nwakalor ve Alice Degradi’nin sırasıyla 17 (15 smaç, 2 blok) ve 13 (11 smaç, 2 blok) sayı üreten İtalya’nın en skorer isimleri oldu.

Türkiye, İtalya karşısında smaçlarda (43-38), bloklarda (13-8) ve rakip hatalarından kazanılan puanlarda (18-13) üstünlük sağlarken, rakipleri ise en fazla ace servisi attı (3-2).

Günün erken saatlerinde, Polonya VNL 2023‘te dört galibiyete ulaşan ilk takım oldu ve Avrupalılar, 1. Grup’taki programlarını, dünya şampiyonları Sırbistan karşısında 25-18, 25-22, 30-28’lik etkileyici bir galibiyetle tamamladı.

Smaçör Magdalena Stysiak, dünya şampiyonlarına karşı 20 sayı (17 smaç, 3 blok) üreten büyük bir performans sergiledi. Orta oyuncu Agnieszka Korneluk ise 13 sayı (6 smaç, 7 blok) ekledi. Sırp tarafında, 18 yaşındaki smaçör Aleksandra Uzelac 11 sayı (9 smaç, 1 as, 1 blok) ile etkili olan isim oldu.

Filenin Sultanları İçin Sıradaki Rakip ABD

Olimpiyat şampiyonu Amerika Birleşik Devletleri “ABD”, Türkiye’deki yolculuğunda temiz bir performans sergileyerek Kore’yi 3-0 (25-16, 27-25, 25-11) mağlup ederek üçüncü galibiyetini aldı.

Danielle Cuttino, Amerikalılar için ana hücum seçeneği oldu ve 19 sayı (11 smaç, 2 ace, 6 blok) kaydetti. Smaçör Avery Skinner’dan beş sayı daha fazlaydı. Smaçör Pyo Seungju, çift haneli skor üreten tek Koreli oyuncu olarak sahadan 11 sayı (9 smaç, 2 blok) ile ayrıldı.

Pazar günü Antalya’da haftanın son maçında Türkiye veya ABD, VNL 2023’teki ilk mağlubiyetlerini alacak. Maç, yerel saatle 20:00’de (UTC 17:00) başlayacak. Öncesinde rakipleri Tayland ve Kore 14:00’te (UTC 11:00) mücadele edecek, Kanada ve Sırbistan ise 17:00’de (UTC 14:00) son 1. Grup maçlarını oynayacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0