Caminati ve Krumins Madrid’de Altın Madalya Kazandı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Caminati ve Krumins Madrid’de Altın Madalya Kazandı

Avrupa'daki 2024 Volleyball World Beach Pro Tour Futures turnuvaları sezonu, Avrupalı takımların hâkimiyetiyle başladı.

EuroBeachVolley 2023 Önizlemesi: Kadınlar E-H Grupları
Plaj Voleybolu’nda Hollanda Liderliğe Hazır
2024 Plaj Voleybolu Beach Tour Halk Turnuvaları: Güneşte Voleybol Keyfi!

Avrupa’daki 2024 Volleyball World Beach Pro Tour Futures turnuvaları sezonu, hafta sonu İspanya’nın başkentinde düzenlenen sezon açılışı erkekler etkinliğinde podyumda yer alan İtalya, Danimarka ve Polonya ikilileriyle kıtadan gelen takımların madalya kürsüsünü doldurmasıyla Avrupalı takımların hâkimiyetiyle başladı.

İtalyan Marco Caminati ve Davis Krumins, turnuvaya Perşembe günü İspanya başkentindeki Parque Deportivo Puerta de Hierro’da elemelerle başlayarak yedi galibiyet ve sadece üç set kayıpla şampiyonluğa uzanan bir performans sergileyerek 26 takımlı turnuvanın en iyisi oldu.

31 yaşındaki Caminati ve 33 yaşındaki Krumins, ilk ortaklıklarında bir başarıya imza attılar. Tıpkı onlar gibi elemelerden turnuvaya başlayan Danimarkalı Mads Møllgaard ve Nicolai Hovmann’ı 2-0 (21-17, 21-17) yenerek şampiyonluğu elde ettiler.

Turnuva ayrıca Caminati’nin neredeyse üç yıl aradan sonra uluslararası plaj voleyboluna dönüşüne sahne oldu. Son olarak 2021’de Cervia’da bir FIVB tek yıldızlı etkinliğe katılmıştı. Üç EuroBeachVolley tecrübesine sahip olan oyuncu, 2014’ten bu yana 38 uluslararası turnuvada mücadele etti. Diğer yandan partneri Krumins, 2020’de ilk kez uluslararası arenada yer aldı ve henüz altıncı turnuvasında ilk altın madalyasını kazandı.

Maciej Rudol ve Filip Lejawa’dan oluşan Polonya ikilisi, Madrid’de üçüncülük maçında Fransız Elouan Chouikh ve Tom Altwies’i tie-break’te (16-21, 21-16, 15-11) yenerek bronz madalya kazandı.

Beach Pro Tour Madrid

Erkekler turnuvasının sona ermesinin ardından kadınlar önümüzdeki birkaç gün içinde Madrid’de kuma inecek. Kadın turnuvası 16-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Aynı dönemde İtalya’nın Cervia kentinde karma bir turnuva düzenlenecek.

Avrupa’daki Beach Pro Tour Futures turnuvaları, CEV tarafından yürütülmekte olup, kıtadan gelen takımlara yarışma ve değerli uluslararası sıralama puanları kazanmaları için çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0