Ukraynalı Voleybolcular Finale Yükseldi

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Ukraynalı Voleybolcular Finale Yükseldi

Ukrayna, hafta sonu Hırvatistan'ın Bibinje kentinde düzenlenen CEV Plaj Voleybolu Uluslar Kupası 2024'ün Ön Eleme Aşaması D Grubu'ndaki zaferiyle kadınlar finallerine katılım hakkı kazanan sekizinci ülke oldu.

Vilnius ve Balıkesir’de Finaller İçin Dört Mücadele
İspanyol Takımlar Madrid’de Finallere Gitmek İçin Mücadele Ediyor
İspanya, Madrid’de Çifte Zafere Ulaştı

Ukrayna, hafta sonu Hırvatistan’ın Bibinje kentinde düzenlenen CEV Plaj Voleybolu Uluslar Kupası 2024’ün Ön Eleme Aşaması D Grubu’ndaki zaferiyle kadınlar finallerine katılım hakkı kazanan sekizinci ülke oldu.

Ukraynalılar, beş Avrupa ülkesinden daha fazla ikilinin mücadelesini geçerek, ev sahibi ülke Letonya, Almanya, İsviçre, Hollanda, İtalya, Fransa ve Polonya’ya 13-16 Haziran tarihleri arasında Jurmala’da oynanacak ve kazanan ülkeyi Paris 2024 Olimpiyatları’na taşıyacak olan finallerde katılmaya hak kazandı.

Diğer üç yer ise gelecek hafta gerçekleşecek olan Beach Nations Cup 2024’ün diğer havuzlarından alınacak. 2024 Ön Eleme Aşaması’nda ikinci olanlar arasında 10 Haziran 2024 itibarıyla CEV Ülke Sıralamasında en yüksek konuma sahip Ulusal Federasyona 12. ve son yer verilecek.

Plaj Voleybolu Uluslar Kupası – D Grubu

Ukrayna, Bibinje’de baskın bir performans gösterdi ve turnuvada oynadıkları altı maçın tamamını tek bir set kaybetmeden kazandı. Ukraynalılar ilk turda Macaristan’ı geçti, yarı finalde Portekiz’i yendi ve finalde Belçika’yı mağlup etti.

Karşılaşmalarda Inna Makhno ve Sofiia Rylova, Inès Piret ve Annelore Bex’i 2-0 (21-15, 21-14) yenerken, Tetiana Lazarenko ve Maryna Hladun da Sarah Cools ve Lisa Van Den Vonder’ı yine iki seti de alarak geçti (23-21, 21-12).

Olimpiyatlara gitmek bizim ana hedefimiz ve şimdi ona bir adım daha yaklaştık. Finalde çok gergindik ama güçlü kaldık, birbirimizi destekledik ve başardık. Finalde de hayallerimizin peşinden koşmaya devam edeceğiz ve bunu başarabilmek için elimizden geleni yapacağız.

Sofiia Rylova
Ukrayna Plaj Voleybolu Oyuncusu

Plaj Voleybolu Uluslar Kupası, ‘ülke vs ülke’ savaşlarını destekleyen farklı bir yarışma formatına sahiptir. Her ülke iki takımla temsil edilir ve düellolar en iyi üç üzerinden yapılır, eğer gerekliyse sonucu belirleyen set 15 sayılık altın set olur.

Kadınlar mücadelesi bu hafta 13-15 Mayıs tarihleri arasında Madrid’in C Grubu’na ev sahipliği yapmasıyla devam ediyor. Vilnius ve Balıkesir ise 17-19 Mayıs tarihleri arasında A ve B Gruplarını ağırlıyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0