Daniele Santarelli, Peru Galibiyetini Değerlendirdi

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Daniele Santarelli, Peru Galibiyetini Değerlendirdi

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri'ndeki Peru galibiyetini değerlendirdi. Santarelli, galibiyetin önemli olduğunu ancak daha iyi performans gerektiğini belirtti.

Daniele Santarelli, Eczacıbaşı Maçı Hakkında Konuştu
Daniele Santarelli “Hiç Pes Etmeyen ve Her Zaman Zaferin Peşinde Olan Bir Ekip İstiyorum.”
A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli: “Bu Başlangıç İçin Mutluyum”

Japonya’da düzenlenen Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde üçüncü maçta Peru takımını 3-1 mağlup eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başantrenörü Daniele Santarelli, galibiyet sonrası TVF’nin resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Santarelli’nin Peru maçı sonrası açıklamaları şu şekilde:

“Bugün çok iyi bir maç oynadığımızı söyleyemem. İlk setin ardından oyuncularımda bir rahatlama oldu. İkinci sette çok fazla hata yaptık. Savunmada oldukça kötüydük ve ikinci seti kaybettik. İkinci setin ardından oyuncularımla konuştum, neler olduğunu sordum. Bu tarz maçları oynamak da motivasyon olmak da çok kolay değil. Belki de zihinsel olarak bu maça hazır değildik. Üçüncü seti normal bir şekilde oynayıp kazandık. Böyle kötü oynadığınız zorlu maçları bile kazanmak önemlidir, ancak bazı şeyleri değiştirmemiz gerekecek. Çünkü olimpiyat elemelerini kazanmak istiyorsanız, bunu hak etmemiz gerekiyor. Yarın oynayacağımız Arjantin karşısında daha iyi bir oyun sergileyeceğimizi umuyorum.”

YORUMLAR

YORUMLAR: 0