Dünya yıldızı Paola Egonu’dan çok özel itiraflar!

HomeRöportaj

Dünya yıldızı Paola Egonu’dan çok özel itiraflar!

Dünya yıldızı Paola Egonu'dan SABAH Spor'a çok özel itiraflar!

Naz Aydemir Akyol Evine Dönüyor
Jovana Brakocevic Beşiktaş Ceylan’da!
Kuzeyboru, Tuğba Şenoğlu’nu Transfer Etti

VakıfBank’ın yıldızı Paola Egonu, Eczacıbaşı ile oynayacakları büyük final öncesi SABAH Spor’a konuştu: Voleybolda Avrupa’nın en büyük kupasını getirmek için her şeyi yapacağız. Harika bir maç olacak. Çok istiyoruz ve kazanacağız. Çok para harcayan biri değilim ama büyük maçlarda istediğimiz sonucu elde edersek kendime bir hediye alıyorum. Bu da genelde çanta oluyor diyen Egonu, “Önceleri VakıfBank ile sonunda kupa olan çok fazla finallerde karşılaştık. Burada iki hafta geçirdikten sonra tamamen adapte oldum” ifadelerini kullandı.


CEV Şampiyonlar Ligi finalinde Eczacıbaşı ile karşılaşacak VakıfBank’ın dünyaca ünlü yıldızı Paola Egonu, büyük final öncesi SABAH Spor’a konuştu. Ülkemizde forma giyen kariyerli yabancı voleybolcuların başında gelen Nijerya asıllı İtalyan yıldız, İstanbul’daki günlerinden, özel yaşamına, kariyer hedeflerine ve 20 Mayıs’ta kritik maça kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. Hocası Guidetti’nin, “İstemeden de olsa gitmesine izin vereceğim. Tutamadık, üzgünüm” diyerek yolların ayrılacağını resmen duyurduğu başarılı voleybolcu, sorularımıza şu yanıtları verdi:

KENDİMİ EVİMDE HİSSETTİM

VAKIFBANK’A GELİRKEN BEKLENTİLERİN NEYDİ? GEÇEN ZAMANDAKİ TECRÜBEN SENİ MEMNUN ETTİ Mİ?
Kulüp tarihi harika, muhteşem oyuncuları ve teknik kadrosu olan bir yere geldiğimin farkındaydım. Önceleri VakıfBank ile sonunda kupa olan çok fazla finallerde karşılaştık. Burada iki hafta geçirdikten sonra tamamen adapte oldum. Bir şey kaçırmamam konusunda takım arkadaşlarım, kulüp yetkilileri her konuda yardımcı oldular ve kendimi evimde hissettirdiler.

MUAZZAM BİR KARİYERİN VAR. HAYALLERİNLE YAŞADIKLARIN ÖRTÜŞTÜ MÜ? KARİYERİNİN EKSİK PARÇASI VAR MI?
Kariyerimden son derece gurur duyuyorum. Çok iyi koçlarla çalıştım, çok iyi takımlarda oynadım. Kulüplerde ve milli takımda çok fazla finallere çıktım. Bu anlamda daha iyi olabilir dediğim tek nokta, olimpiyatlardı. Orada daha iyi bir sonuç almak isterdim ama bundan sonra hem kulüpte hem milli takımda hâlâ finallerde oynamayı çok istiyorum.

ARTIK ZAMANI GELDİ BÜYÜK KUPAYI ALACAĞIZ

ECZACIBAŞI İLE OYNAYACAĞINIZ FİNALDE NE OLUR? TORİNO’DAN KUPA GELİR Mİ?
Avrupa’nın en büyük kupasını Eczacıbaşı’nı yenerek getirmek için her şeyi yapacağız. Çok istiyoruz, kupaya odaklanmış durumdayız. Harika bir maç olacak. İki takım da çok iyi. Ben o maçın keyfini çıkartmak istiyorum. Sezonun en önemli dönemine girdik. Artık en büyük kupayı alma zamanı. Mutlu olmak istiyorum o maçta. Şampiyonlar Ligi, voleybolun kulüpler bazındaki en büyük çekişmesi. En yüksek rekabet orada oluyor. Ben de orada oynamaktan dolayı her zaman çok mutluyum. Orada olabilmek, oraya gelebilmek en önemlisi de finallerde olabilmek. Bunun da keyfini çıkartıyorum.

ZIPLAMA İÇİN AİLEME TEŞEKKÜR EDERİM

SMAÇ YÜKSEKLİĞİN VE SMAÇ HIZIN ÇOK GÜÇLÜ. BUNU NASIL GELİŞTİRDİN? SIRRIN NEDİR?
Smaçlarımın bu kadar etkili olmasının sebebi, hem fiziksel hem de genetik faktörler diyebilirim. Zıplama için aileme özellikle teşekkür etmem gerek! Çünkü genlerimize ait bir özellik. Bunun dışında ise tabii ki çok çalışıyorum. Pratik yapıyorum. Bunun sayesinde buradayım.

Kaynak: Sabah.com.tr

YORUMLAR

YORUMLAR: 0