Immers/van de Velde ve Zoé/Esmée Brasília’dan Podyumla Döndü

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Immers/van de Velde ve Zoé/Esmée Brasília’dan Podyumla Döndü

Hollandalı Steven van de Velde/Matthew Immers ve İsviçreli Esmée Böbner/Zoé Vergé-Dépré, Güney Amerika'daki başarılı bir turnuvadan sonra plaj voleybolu Dünya Plaj Voleybolu Pro Tour madalyaları ve değerli Olimpiyat puanlarıyla evlerine dönüyorlar. Bu iki Avrupa takımı, Paris 2024 Olimpiyatları'na katılım için önemli puanlar topladı.

Partain & Benesh, Paris Elite16’da Parlayacak
AIDA, Plaj Voleybolu Elite16 Hamburg’un Resmi Partneri Oldu
Dünya Şampiyonları Tepic Çeyrek Finalinde Sürpriz Yenilgiler!

Hollandalı Steven van de Velde/Matthew Immers ve İsviçreli Esmée Böbner/Zoé Vergé-Dépré, Güney Amerika’daki başarılı bir haftanın ardından plaj voleybolu Dünya Plaj Voleybolu Pro Tour madalyaları ve değerli Olimpiyat puanlarıyla evlerine dönecek.

Bu iki Avrupa takımı, Paris 2024 Olimpiyatları’na katılım için güçlü bir sonuç beklediği Brasília’daki Elite16 turnuvasında başarılı oldu. Van de Velde/Immers erkeklerde gümüş, Zoé/Esmée ise kadınlar turnuvasında bronz madalya elde etti.

Paris Oyunları’ndaki iki yer için üç Hollandalı ikiliyle gerilimli bir mücadelenin içinde olan van de Velde ve Immers, Brezilya’daki bu haftaki turnuvada en iyi sonucu alarak 1.100 puan kazandı.

İkili, Brezilya’nın başkentinde beş galibiyetle yenilgisiz bir şekilde altın madalya maçına yükseldi, ancak tie-break’te ev sahibi Evandro Gonçalves ve Arthur Lanci’ye 2-1 (17-21, 23-21, 15-9) yenilerek gümüş madalyayla yetindi.

Avrupa’nın bu hafta sonu erkekler podyumunda ikinci bir takımı olabilirdi. Alman Clemens Wickler ve Nils Ehlers bronz için mücadele etti, ancak 2-1 (17-21, 21-17, 15-12) galip gelen Brezilyalı Andre Loyola ve George Wanderley’i geçemedi.

Paris 2024’e giden yolda üç İsviçreli takımdan biri olan Zoé ve Esmée, Brasília’daki üçüncülükleriyle 1.000 puan topladı. Bu, ikilinin bir ay içindeki ikinci podyum başarısı oldu. Nisan ayında Guadalajara Challenge’da birincilik elde etmişlerdi.

Bronz madalya maçında Hollandalı olimpiyatçılar Raisa Schoon ve Katja Stam’ı 2-1 (21-15, 13-21, 15-9) yendi. Kazanan ise Brezilyalı Eduarda ‘Duda’ Lisboa ve Ana Patrícia Ramos oldu.

Plaj Pro Tour’un bir sonraki Elite16 etkinliği üç hafta sonra Avrupa’da Portekiz’in Espinho şehrinde 22-26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek bir turnuva ile gerçekleşecek.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0