Eda Erdem, “Uluslararası Cesur Kadınlar” Ödülüne Aday Gösterildi

HomeMagazin

Eda Erdem, “Uluslararası Cesur Kadınlar” Ödülüne Aday Gösterildi

Fenerbahçe Opet kaptanı Eda Erdem Dündar, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından "Uluslararası Cesur Kadınlar" ödülüne aday gösterildi.

Bingo, Türkiye Voleybol Federasyonu ile Resmi Sponsorluk Anlaşması İmzaladı
Derbinin galibi Fenerbahçe Opet!
Eda Erdem Dündar’dan Gizemli İtiraflar

Fenerbahçe Opet kaptanı ve milli voleybolcu Eda Erdem Dündar, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından her yıl verilen “Uluslararası Cesur Kadınlar” ödülüne aday gösterildi. Başarılı sporcu, ABD İstanbul Başkonsolosluğu Konukevi’nde düzenlenen bir resepsiyonda ödüle aday gösterildiği için bir plaket aldı.

Ödül Töreni ve Konuşmalar

Resepsiyona ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh, ABD Türkiye Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt ve çok sayıda davetli katıldı.

Büyükelçi Jeffry L. Flake, Eda Erdem Dündar’ın kadınların güçlendirilmesi konusunda çok önemli bir figür olduğunu ve ödülü hak ettiğini söyledi. Başkonsolos Julie A. Eadeh ise Eda Erdem Dündar’ın sporun gençlere disiplini, kararlılığı ve ekip çalışmasını öğreten önemli bir uğraş olduğunu ve İstanbul’da sporun ne kadar önemli olduğunu zevkle gözlemlediğini söyledi.

Eda Erdem Dündar’ın Duyguları

Eda Erdem Dündar, çok önemli bir ödüle aday gösterildiği için gururlu olduğunu ve adaylığın kendisine çok fazla sorumluluk yüklediğini söyledi. Yeni jenerasyona en iyi şekilde rol model olmaya çalıştıklarını ve takım arkadaşlarının da bu ödüle aday gösterilmesinde büyük emeği olduğunu belirtti.

Eda Erdem Dündar, “Hayal edemezdim ama şu anda hayal edemediğim bir kariyer ve hayatı yaşıyorum.” dedi.

Fenerbahçe Kulübünün Gururu

Fenerbahçe Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt da Eda Erdem Dündar ile gurur duyduklarını ve bu tip ödüllerin devam edeceğini düşündüğünü söyledi. Bayazıt, “Eda, Türk sporu ve uluslararası arena için çok önemli bir kadın figürü. Kendisiyle gurur duyuyoruz.” dedi.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0