Filenin Efeleri, Romanya’yı 3-2 Mağlup Etti

HomeMilli TakımlarErkek Milli Takımlar

Filenin Efeleri, Romanya’yı 3-2 Mağlup Etti

A Milli Erkek Voleybol Takımı, CEV Avrupa Altın Ligi A Grubu'ndaki dördüncü maçında zorlu bir mücadeleyle Romanya'yı mağlup etti. Geriye düştüğü karşılaşmada 2-1'den geri dönerek 3-2'lik galibiyet elde eden Milliler, üçüncü zaferini aldı.

Ahmet Tümer, Galatasaray HDI Sigorta’ya Transfer Oldu
Filenin Efeleri, Japonya’ya Karşı Zorlu Mücadelede Mağlup Oldu
Filenin Efeleri 2023 CEV Avrupa Altın Ligi Şampiyonu!

A Milli Erkek Voleybol Takımı, CEV Avrupa Altın Ligi A Grubu’ndaki dördüncü maçında zorlu bir mücadeleyle Romanya’yı mağlup etti. Geriye düştüğü karşılaşmada 2-1’den geri dönerek 3-2’lik galibiyet elde eden Milliler, üçüncü zaferini aldı.

Filenin Efeleri, grup aşamasındaki son iki karşılaşmasını da Ankara’da TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynayacak. Milli takımımız, 14 Haziran’da saat 19.00’da Portekiz’i ağırlayacak ve 17 Haziran’da saat 17.00’de Danimarka ile karşılaşacak. Her iki müsabakaya da giriş ücretsiz olacak.

Romanya-Türkiye maçı, Dumitru Popescu Colibasi Salonu’nda gerçekleşti. Karşılaşmanın hakemleri Jan Krticka (Çekya) ve Alin Mateizer (Romanya) olarak belirlendi. Romanya ve Türkiye takımlarının oyuncu kadroları ve set skorları şu şekildeydi: (İlgili bilgiler metinde yer almaktadır)

Müsabakanın süresi 135 dakika sürdü ve set skorları 18-25, 25-23, 27-25, 19-25, 6-15 şeklinde gerçekleşti.

Grupta oluşan puan durumu şu şekildedir:

  • Türkiye: 4 maç, 3 galibiyet, 1 mağlubiyet, 8 puan
  • Danimarka: 3 maç, 2 galibiyet, 1 mağlubiyet, 6 puan
  • Portekiz: 3 maç, 1 galibiyet, 2 mağlubiyet, 4 puan
  • Romanya: 4 maç, 1 galibiyet, 3 mağlubiyet, 3 puan

CEV Avrupa Altın Ligi’nde grupları ilk sırada tamamlayan 3 takım ve final etabına ev sahipliği yapacak ülke (Hırvatistan), Final Four müsabakaları oynamaya hak kazanacak. Final Four müsabakaları 24-25 Haziran 2023 tarihlerinde Hırvatistan’da gerçekleşecek. Final Four’da yer alan takımlar, FIVB Challenger Kupası’nda mücadele etme hakkı elde edecek. FIVB Challenger Kupası’nı kazanan takım ise 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi (VNL) biletini alacak.

Bu sezon CEV Avrupa Altın Ligi’ndeki performansıyla dikkat çeken A Milli Erkek Voleybol Takımımız, önemli bir galibiyet daha alarak grup liderliğini sürdürüyor ve Final Four yolunda ilerliyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0