Bozkırın Ortasında Plaj Voleybolu Heyecanı Eskişehir’de Yaşandı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Bozkırın Ortasında Plaj Voleybolu Heyecanı Eskişehir’de Yaşandı

Eskişehir'de özel olarak getirilen sahil kumuyla oluşturulan 2 farklı sahada plaj voleybolu turnuvası düzenlendi.

TVF Plaj Voleybolu Etkinlikleriyle Türkiye Genelinde Heyecan Dorukta
TVF Kadınlar 2. Ligi Final Etabı’nda İkinci Gün Heyecanı Sona Erdi
Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü, 2023-2024 Sezonunda Yeni Oyuncularıyla Güçleniyor

Eskişehir’de özel olarak getirilen sahil kumuyla oluşturulan 2 farklı sahada plaj voleybolu turnuvası düzenlendi. Denizi olmayan bu bozkır şehri, plaj voleyboluyla heyecan dolu maçlara ev sahipliği yaparken, Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu Yöneticisi Oğuz Değirmenci, etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulundu. Değirmenci, “Bozkırın ortasında plaj voleybolunu canlandırmak üzere buradayız. Güzel bir katılım oldu. Şu anda 35 takımın üzerinde bir kayıt var” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Tepebaşı Belediye Başkanlığı’nın işbirliğiyle gerçekleşen plaj voleybolu turnuvası, Eskişehir’deki Hoşnudiye Mahallesi’nde özel olarak hazırlanan 2 plaj voleybolu sahasında gerçekleştirildi. Toplamda 35 takımın katıldığı turnuva, sıcak bir havada gerçekleşmesine rağmen heyecanlı maçlara sahne oldu. Bazı oyuncuların sıcak kumlara önlem olarak çorap giydikleri gözlendi. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da plaj voleyboluna verdikleri destekten bahsederek sporculara başarılar diledi.

Plaj Voleybolu Bozkırda da Yaşanıyor

Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu yöneticisi Oğuz Değirmenci, Eskişehir‘de plaj voleyboluna ayrı bir önem verdiklerini belirtti. Deniz olmasa da Eskişehir’de plaj voleybolunu canlandırmak istediklerini ifade eden Değirmenci, “Türkiye Voleybol Federasyonu olarak, İstanbul, Samsun ve Eskişehir’de aynı anda 3 etkinliğimiz oldu bu hafta sonu. Ama biz Eskişehir’e ayrıca bir önem veriyoruz. Bozkırın ortasında plaj voleybolunu canlandırmak üzere buradayız. Güzel bir katılım oldu. Şu anda 35 takımın üzerinde bir kayıt var. Türkiye’deki diğer resmi organizasyonları, daha büyük organizasyonları yine Eskişehir’e getirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Plaj Voleybolu Dünyada Yaygınlaşıyor

Plaj voleybolunun Avrupa ve Amerika’da sadece plajlarda değil, parklarda, üniversitelerde ve okullarda da oynandığını belirten Değirmenci, Türkiye’de de voleybolu her yerde yaymak istediklerini söyledi. Plaj voleybolunun artık kum voleybolu olarak da bilindiğini ve dünyanın her yerinde mekan fark etmeksizin oynandığını ifade etti. Değirmenci, Eskişehir’e büyük organizasyonlar getirerek plaj voleybolunu geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Sıcak Havada Zorlu Mücadele

Turnuvada mücadele eden Esin Karakaş ve Başak Kıraç çifti, rakiplerini 2-0 yendikten sonra sıcak havada zorlandıklarını ancak plaj voleybolundan büyük keyif aldıklarını dile getirdi. Esin Karakaş, maçlar sırasında sıcak kum nedeniyle ayaklarının yandığını belirtti. Plaj voleybolu oynadıktan sonra denize girmeyi çok istediklerini söyleyen Karakaş, “Güneşin altında oynamaya çalıştık ve her defasında kafamızdan aşağıya su döktük. Ama ne kadar zor olsa da çok keyif aldık. Valla şu an yanımızda deniz olsaydı hemen oraya atlayacaktık. Ama eve gidince duş alacağız maalesef böyle bir yer Eskişehir” dedi. Başak Kıraç da sıcak havada ve kumda zorlandıklarını ancak çok eğlendiklerini ifade etti.

Turnuva Pazar akşamına kadar devam edecek.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0