Filenin Sultanları, Üst Üste 3. Zaferiyle Avrupa Şampiyonası’nda Parlıyor

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Filenin Sultanları, Üst Üste 3. Zaferiyle Avrupa Şampiyonası’nda Parlıyor

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda üçüncü maçta Çekya'yı 3-1 mağlup ederek üst üste 3. galibiyetini aldı. Detaylar haberimizde.

U17 Erkek Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası’nda 3’te 3 Yaptı
Elif Şahin: Tarihi Bir Final İçin Heyecanlıyım
Faik Samet Güneş: Seyir Zevki Yüksek Bir Maç Bizi Bekliyor

Filenin Sultanları Çekya’yı Mağlup Ederek Üst Üste 3. Galibiyetini Aldı

Filenin Sultanları, 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda üst üste 3. galibiyetini elde etti. Çekya ile karşı karşıya gelen millilerimiz, mücadeleyi 3-1’lik skorla kazanarak başarısını sürdürdü.

Dünya 1 numarası olarak gösterilen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Avrupa Şampiyonası’nda sergilediği üstün performansla adından söz ettiriyor. Üçüncü maçta da rakiplerine geçit vermeyen millilerimiz, Çekya karşısında galibiyetle ayrılarak gruptaki liderliğini sürdürdü.

Almanya’nın Düsseldorf kentinde oynanan mücadeleyi, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve TVF Sağlık ve Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç da izledi. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları, milli takımımızı yalnız bırakmadı.

Filenin Sultanları Yunanistan İle Karşılaşacak

Millilerimiz, gruptaki dördüncü maçında 23 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 18.00’de Yunanistan ile karşılaşacak. Bu önemli müsabaka TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

Çekya Maçı Detayları ve Oyuncu Kadroları

Türkiye-Çekya maçının oynandığı Castello salonunda gerçekleşen karşılaşmanın set skorları ve maçın süresi gibi detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. Takımların kadroları ve maç istatistikleri de habere dahil edildi.

Milli voleybolcularımızın Avrupa Şampiyonası’ndaki üstün performansı, sporseverleri etkiledi. Dünya sıralamasında 1 numara olan millilerimiz, Çekya maçında sergiledikleri başarılı performansla bir kez daha göz doldurdu.

Avrupa Şampiyonası’nın ardından dünya genelindeki üst düzey takımlar, 27 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Paris’te sahaya çıkacak. 2024 Olimpiyatlarının ev sahibi şehri Paris, Beach Pro Tour’un sekizinci Elite16 etkinliğine de ev sahipliği yapacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0