Hamburg Elite16’da Büyük Geri Dönüş, Kloth ve Nuss’u İleri Taşıdı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Hamburg Elite16’da Büyük Geri Dönüş, Kloth ve Nuss’u İleri Taşıdı

Taryn Kloth ve Kristen Nuss, Hamburg Elite16'daki zorlu başlangıcı aşarak günü iki galibiyetle tamamladı ve elemelerde yer aldı. Amerikalı sporcular, Almanya'daki ana tablo ilk gününde dört kadın takımından biri olarak yenilgisiz bir performans sergiledi.

Duda, İki Tutkusunu Kumda Birleştirmenin Mutluluğunu Yaşıyor
Duda ve Ana Patrícia Hamburg Elite16 Altın Madalyasını Kazandı
Brezilya Ostrava’yı Fethetti

Amerikalı Sporcular Kloth ve Nuss Avrupa Şampiyonlarına Karşı Büyük Mücadele ve Zafer

Voleybol dünyası, Almanya’nın Hamburg şehrinde düzenlenen Elite16 turnuvasında Amerikalı voleybolcuların büyük bir geri dönüşle adından söz ettirdiği bir karşılaşmaya tanıklık etti. Taryn Kloth ve Kristen Nuss, turnuvanın ilk gününde zorlu bir başlangıç yaşadıktan sonra Am Rothenbaum Stadyumu’nda oynadıkları maçlarla dikkatleri üzerlerine çekti.

Kloth ve Nuss, turnuvanın ilk maçında Almanya’dan Karla Borger ve Sandra Ittlinger ile karşılaştı. Maçın ilk setinde zor anlar yaşayan Amerikalı sporcular, sonraki setlerdeki üstün performansıyla 23-21, 21-17’lik setlerle galibiyeti elde etti. Bu galibiyet, onların turnuvadaki ilk adımlarını olumlu bir şekilde atmalarını sağladı.

Kloth ve Nuss, turnuvanın ikinci maçında Avrupa şampiyonları Nina Brunner ve Tanja Hüberli ile karşılaştı. Maçın ilk setinde yaşadıkları düşük performansı tie-break setinde telafi etmeyi başaran Amerikalı sporcular, 11-21, 21-16, 15-12’lik setlerle galip gelerek elemelere adını yazdırdı. Bu zafer, Kloth ve Nuss’un turnuvadaki yükselişini daha da güçlendirdi.

Kristen Nuss, “Günü başladığımızdan daha iyi bir şekilde tamamladığımızı düşünüyoruz, bu yüzden ikinci ve üçüncü setteki performansımızı yarına taşımayı umuyoruz. Kesinlikle servis alımını düzeltmemiz gerektiğini düşünüyorum ve diğer takıma daha fazla servis baskısı uygulayabileceğimize inanıyorum.” dedi.

Hamburg Elite16 Turnuvanın Genel Durumu – Elemeler ve Yarı Finaller

Elite16 turnuvasında başka başarılı ekipler de var. Eduarda “Duda” Lisboa ve Ana Patrícia Ramos, Grup A’da lider olarak elemelere geçmeyi garantiledi. Ayrıca Laura Ludwig ve Louisa Lippman (Almanya) ile Kelly Cheng ve Sara Hughes (ABD) gibi önemli isimler de turnuvada başarılı performanslar sergiliyor.

Turnuvanın ilerleyen aşamalarında en üst sıradaki takımlar direkt olarak çeyrek finallere yükselecekler. İkinci ve üçüncü sıradaki takımlar ise Round of 12 aşamasında mücadele edecekler. Turnuvanın heyecanı yarı finaller ve madalya maçlarıyla devam edecek.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0