FIVB Spor Yönetmeliğinde Değişiklik

HomeBilgi

FIVB Spor Yönetmeliğinde Değişiklik

FIVB Voleybol Federasyonu, FIVB Spor Yönetmeliğinde adaleti ve şeffaflığı geliştirmek için değişiklikler yapmıştır. İşte detaylar.

U19 Kız Milli Takımımız, Porto Riko Takımını Yenerek 2’de 2 Yaptı
Kadınlar Voleybol Challenger Kupası, VNL 2024 İçin Laval’de Başlıyor
‘Türk Finali’nde Şampiyon Vakıfbank

FIVB Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu, sporda adaleti, şeffaflığı ve bütünlüğü daha da geliştirmek amacıyla FIVB Spor Yönetmeliği üzerinde bazı değişikliklere onay verdi. Özellikle FIVB Lisanslı Temsilcilerine odaklanan bu değişiklikler, önemli kurallar ve koşullar getiriyor. Yönetim Kurulu, değişiklikleri 23 Haziran 2023 tarihinde onaylamış olup, yeni düzenlemeler 21 Eylül itibarıyla yürürlüğe girecektir.

Yapılan değişiklikler arasında dikkat çeken noktalar şunlardır:

  1. Milli takım değişikliği yapacak oyuncular için ikamet süresi şartı değişti: Artık milli takım değişikliği yapacak oyuncuların en az 2 yıl ikamet etmiş olması gerekmektedir. Bu süre, önceki düzenlemeye göre 3 yıla çıkarılmıştır.
  2. Ek koşul: Değişiklik yapacak oyuncunun, başka bir ülkenin A Milli takımını temsil etmemiş olması gerekmektedir. Bu ek koşul, oyuncuların milli takım değişikliği konusunda daha adil bir şekilde değerlendirilmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

FIVB Spor Yönetmeliği değişiklikleri, sporun gelişimine ve uluslararası arenadaki mücadelelere daha fazla düzen ve denge getirmeyi hedeflemektedir. FIVB, bu değişikliklerin voleybol camiasına olumlu etkiler sağlayacağına inanmaktadır.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0