Hala Çok Yolumuz Var

HomeHaberEfeler Ligi

Hala Çok Yolumuz Var

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi'nde 2022-2023 sezonu şampiyonunun belirleneceği final serisi için ikinci maç yarın oynanacak.

Akkuş Belediyespor, Tecrübeli Antrenör Hakan Özkan ile Anlaştı!
2023-2024 Sezonu AXA Sigorta Efeler Ligi Başladı
AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 3’üncü Hafta Sonuçları

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi‘nde 2022-2023 sezonu şampiyonunun belirleneceği final serisi için ikinci maç yarın oynanacak. Başkent ekipleri Halkbank ile Ziraat Bankkart, TVF Başkent Voleybol Salonu’nda karşı karşıya gelecek ve saat 19.00’da başlayacak. Karşılaşma TRT Spor Yıldız‘dan canlı yayınlanacak ve başhakem Erdal Akıncı ile Yasin İlhan yönetecek.

Ligin şampiyonunun belirleneceği final serisinde Halkbank, ilk maçta Ziraat Bankkart’ı 3-1 mağlup ederek avantaj elde etti. Final serisinde üç galibiyete ulaşan takım, 2022-2023 sezonunun şampiyonu olacak.

Jaeschke: “Avantaj elde ettik ama hala çok yolumuz var”

Seride 1-0 önde olan Halkbank‘ın ABD’li smaçörü Thomas Jaeschke, rakiplerinin gücünün farkında olduklarını belirtti. Final serisi başlamadan önce heyecanlı, çekişmeli ve zor maçlar beklediklerini söyleyen Jaeschke, Ziraat Bankkart ile bu sezon resmi maçlarda 3 kez karşılaştıklarını hatırlatarak, “Tümünde seyir zevki ve heyecan üst düzeydi. İki büyük takımın final serisi, izleyenleri de tatmin ediyor. İlk maçı kazanarak avantaj elde ettik ama hala çok yolumuz var. Herkesin emeğine saygı duyuyoruz, ancak biz ikinci maçı da kazanarak bir adım daha atmak istiyoruz” dedi.

Ziraat Bankkart’ın milli orta oyuncusu Faik Samet Güneş ise final serisinde durumu eşitlemek istediklerini söyledi. Serinin ilk maçında 3. ve 4. sette iyi mücadele sergilediklerini belirten Güneş, “Seriyi eşitlemek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0