Millilerimiz, CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nda Şampiyon!

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluKar Voleybolu

Millilerimiz, CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nda Şampiyon!

Millilerimiz, CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nda Şampiyon!

Filenin Efeleri, Avrupa Şampiyonası İçin İsrail’e Yola Çıktı
Filenin Efeleri “Slovenya Karşısında Turu Geçmek İstiyoruz”
Milli Takımımız, U22 CEV Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda 5. Oldu!

Kadın Kar Voleybolu Milli Takımımız, Simge Yalçın-Merve Çelebi-Seray Gürle-Esra Betül Çetin dörtlüsünden oluşan kadrosuyla Avusturya’nın Wagrain kentinde düzenlenen 2023 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’na katıldı ve tarihi bir başarı elde ederek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Organizasyonda 1 numaralı seri başı olarak mücadele eden milli takımımız, A Grubu’ndaki ilk maçında Avusturya 2 takımına 2-1 mağlup oldu. Ancak ikinci maçında Polonya takımını 2-0 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı.

Çeyrek finalde Çekya 3 takımını set vermeden 2-0’lık skorla geçen milli takımımız, yarı finalde Polonya takımını bir kez daha 2-0 mağlup ederek finale yükseldi.

Finalde Romanya takımını üç set sonunda 2-1 mağlup eden milli takımımız, 2023 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nı altın madalya ile tamamladı.

CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nda ülkemizi kadınlarda temsil eden Su Şimdin-Ceylin Sayar-Sahra Yücetürk-Merve Aykın dörtlüsünden oluşan milli takımımız ise ön eleme turunda Çekya 3 takımına 2-0 mağlup olarak ana tabloya kalma şansını yitirdi ve turnuvaya veda etti.

Erkeklerde ülkemizi temsil eden Batuhan Kuru-Sacit Kurt-Ahmet Can Tür üçlüsünden oluşan milli takımımız ise A Grubu’ndaki karşılaşmalarda Ukrayna’ya 2-1, Avusturya’ya 2-0 mağlup olarak turnuvada veda etti.

Ayrıca milli takımımız, ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak amacıyla karşılaşmaların seremonisine “Türkiye için el ele, birlikte güçlüyüz” pankartı ile çıktı.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0