Hollanda, Tayland’a Karşı Bangkok’ta Galip Geldi

HomeDünyaDünya Ligleri

Hollanda, Tayland’a Karşı Bangkok’ta Galip Geldi

Voleybol Milletler Ligi 2023 Ön Eleme Aşaması'nın son haftası, Bangkok, Tayland'daki Hua Mark Kapalı Stadyumu'nu dolduran binlerce taraftarın beklediği gibi başlamadı, çünkü ev sahibi takım Hollanda'ya karşı bir sürpriz yaşadı.

Bulgaristan, Los Angeles 2028 Olimpiyatları’na Umutla Bakıyor
VNL Heyecanı Antalya’da Başladı!
Polonya, VNL Hazırlıklarını Büyük Bir Formda Tamamlıyor

20 yaşındaki smaçör Jolien Knollema, Asyalılara karşı etkili bir performans sergileyerek 15 sayı kaydetti

Voleybol Milletler Ligi 2023 Ön Eleme Aşaması’nın son haftası, Bangkok, Tayland’daki Hua Mark Kapalı Stadyumu’nu dolduran binlerce taraftarın beklediği gibi başlamadı, çünkü ev sahibi takım Hollanda’ya karşı bir sürpriz yaşadı.

Avrupalılar, maç boyunca gösterdikleri güç ve büyük tutarlılıkla Tayland’ı 3-0 (28-26, 25-18, 25-20) mağlup ederek önemli bir sonuç aldı.

VNL 2023‘teki dokuzuncu maçtaki üçüncü Hollanda zaferi, takımı puan sıralamasında 11 puanla onuncu sıraya yükseltti. Tayland ise sekiz puanla 13. sırada yer alıyor ve dokuz maçta iki galibiyet elde etti.

Smaçör Jolien Knollema, Hollanda‘nın zaferinde önemli bir role sahipti. 20 yaşındaki oyuncu, 12 smaç, 1 ace ve 2 blokla 15 sayı kaydetti ve maçın en skorer oyuncusu oldu.

“Tayland ve onların ev sahibi taraftarıyla büyük bir mücadele olacağını biliyorduk,” diyen Knollema, “Oyun tarzlarımız çok farklı olsa da, birçok video izledik ve maça iyi hazırlandık. Her zaman kazanabileceğimize inandık. Savunmamızı düzgün yapmamız ve rallilerde topu düşürmek için sabırlı olmamız gerektiğini biliyorduk. Takımımızla gerçekten gurur duyuyorum,” dedi.

Hollanda’nın zaferinde ayrıca orta oyuncu Indy Baijens, dokuz smaç, dört blokla 13 sayı ve smaçör ve takım kaptanı Nika Daalderop, dokuz smaç, bir ace ve bir blokla 11 sayı ile önemli rol oynadı.

Skor tablosunda çift haneli sayı alan tek Tayland oyuncusu smaçör Chatchu-On Mokrsi oldu. 23 yaşındaki oyuncu, tüm sayılarını smaçlardan elde etti ve 13 sayı kaydetti.

Hollanda’nın zaferi, takımın filede ve servis çizgisindeki üstünlüğüyle yakından ilgiliydi. Avrupalılar, bu iki alanda toplam 18 sayı elde ederken Asyalılar bu alanlarda hiç sayı alamadı. Tayland hücumda daha iyi performans sergiledi (47 de 42), ancak direkt hatalarda durum aynı değildi (18’e 17).

YORUMLAR

YORUMLAR: 0