Wisconsin, Nebraska’yı Devirerek Ulusal Şampiyona Öncesi Güçlü Bir Performans Sergiledi

HomeDünyaDünya Ligleri

Wisconsin, Nebraska’yı Devirerek Ulusal Şampiyona Öncesi Güçlü Bir Performans Sergiledi

Wisconsin, Big Ten konferansının son haftasında Nebraska'yı mağlup ederek önemli bir zafer elde etti.

Indiana Takımının Servis Stratejisi Erken Meyveler Veriyor
Spartans, Hedeflerine Ulaşmak İçin Hızlanıyor
Emily Londot, Ohio State Voleybolunda Yeni Rolünde Parlıyor

Big Ten Kadınlar Voleybol Ligi’nin son haftası, 30 Kasım’da başlayacak olan Ulusal Kolej Atletizm Derneği (NCAA) Ulusal Şampiyonası’nda yer alacak beş takımın varlığını doğruladı.

Big Ten şampiyonları olarak yer alan Nebraska‘nın yanı sıra Ulusal Voleybol Komitesi tarafından seçilen Wisconsin, Penn State, Purdue ve Minnesota da 64 takımlı Ulusal Şampiyona’da yarışacaklar.

Wisconsin, Big Ten konferans oyunlarının son haftasında en büyük zaferi elde etti ve sezonun ilk 27 maçını kazanan Nebraska’yı deviren ilk ekip oldu. Cornhuskers, Cuma günkü karşılaşmaya girerken sezonun ilk 27 maçını kazanmıştı, ancak Badgers, Madison’daki ev sahibi avantajını iyi kullandı ve etkileyici bir süpürme elde etti (25-22, 28-26, 25-16).

“Bu maç, bizim için, Nebraska ile ilgili değildi.” dedi Wisconsin Baş Antrenörü Kelly Sheffield. “Son üç maçımızdan ikisini kaybettiyseniz, bizim için önemli olan sonunda iyi oynamamızdı, ve turnuvaya iyi oynamaya başlamamız gerekiyordu. İyi oynadığımızda, başa çıkılması zor bir ekip oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Wisconsin’ın zaferinde, genç orta oyuncu Anna Smrek, 18 sayı ve üç blok içeren 21 sayılık performansı ile öne çıktı. Kıdemli smaçör Sarah Franklin ise 16 sayı elde etti, bunların tamamı smaçlardan geldi.

Nebraska’yı yendikten sonra, Wisconsin, Cumartesi günü Iowa’ya karşı başka bir süpürme (25-21, 25-10, 25-16) ile başarılı bir hafta sonu geçirdi ve Big Ten’de 17 galibiyet ve 3 mağlubiyetle ikinci sırada tamamladı. Aynı gün Nebraska (19-1), deplasmanda Minnesota’yı 3-1 (25-19, 25-18, 21-25, 25-23) yendi.

Penn State ve Purdue, Güçlü Performanslarıyla Üst Sıralarda

Üçüncü sıradaki Penn State (15-5), konferans oyunlarına güçlü bir şekilde son verdi ve altı maçlık galibiyet serilerini sürdürerek Çarşamba günü Maryland ve Cuma günü Ohio State deplasmanlarında galibiyet elde etti.

Dördüncü sıradaki Purdue (15-5) de son zamanlardaki iyi performansını sürdürdü, Cuma ve Cumartesi günleri deplasmanda Michigan State ve Michigan’ı üst üste setlerle yendi – şu anda yedi maçlık bir galibiyet serileri var.

Ulusal Şampiyonası’nda yer alan beşinci Big Ten takımı olan Minnesota, Cuma günü Illinois’i üç sette yendi ve ardından Nebraska’ya mağlup olarak konferans oyunlarını 12 galibiyet ve 8 mağlubiyetle tamamladı.

64 takımın mücadele edeceği Ulusal Şampiyona, 30 Kasım’da başlayacak ve 14-17 Aralık’ta Florida’nın Tampa şehrinde Final Four ile sona erecek.

Büyük bir heyecan ve rekabetin yaşanacağı Ulusal Şampiyona için takvim ve tarihler belirlendi.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0