Innsbrück Kadın Voleybol Takımı Tarihi Bir Başarıya İmza Attı

HomeDünyaDünya Ligleri

Innsbrück Kadın Voleybol Takımı Tarihi Bir Başarıya İmza Attı

TI-Volley INNSBRUCK, tarihinde ilk kez ulusal şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonluk serisinde rakibi ve aynı zamanda ezeli rakibi Oberbank Steelvolleys LINZ-STEG'i 3-1 (17-25, 25-21, 25-23, 25-20) mağlup ederek seriyi kazanmayı başardı.

Halkbank, Şampiyonlar Ligi’nde Çeyrek Finale Yükseldi
Halkbank, Piacenza’ya 3-0 Mağlup Oldu
Eda Erdem Dündar’ın Heykeli Açıldı: TVF Başkanı’nın Gafı

Avusturya kadın voleybolunda unutulmayacak bir sezon yaşandı! TI-Volley INNSBRUCK, tarihinde ilk kez ulusal şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonluk serisinde rakibi ve aynı zamanda ezeli rakibi Oberbank Steelvolleys LINZ-STEG’i 3-1 (17-25, 25-21, 25-23, 25-20) mağlup ederek seriyi kazanmayı başardı. Bu zafer, antrenörü Rogelio ‘Roe’ Hernandez önderliğindeki takımın kusursuz bir sezon geçirmesinin zirvesi oldu. INNSBRUCK daha önce Eylül ayında Süper Kupa’yı ve iki ay önce de Avusturya Voleybol Kupası’nı kazanmıştı. Geçen sezon ise tüm yerli şampiyonlukları Steelvolleys kazanmıştı.

Mükemmel bir atmosferde ve heyecanlı rallilerin yaşandığı maçta her iki takım da müthiş bir mücadele ortaya koydu. İlk seti rakibi daha istikrarlı bir oyunla 25-17 kazanan Linz, mücadelenin kontrolünü ele geçirmiş gibi görünüyordu. Ancak ikinci sette TI-Volley sete hakim oldu ve zaman zaman yedi sayıya kadar çıkan bir fark yakaladı. 53 dakikanın sonunda sayı eşitlendi. Üçüncü sete de iyi başlayan Innsbruck, 7-3 ve 12-8 önde gitti. Ancak bu kez Linz geri döndü. Beş sayılık seri sonrasında skor 18-15 oldu. Fakat son sözü Tirol ekibi söyledi ve seti 25-23 kazanarak durumu 2-1’e getirdi. Dördüncü set de karşılıklı sayılarla geçerken Innsbruck hızlı başladıysa da (5-1) Steelvolleys oyunu çevirmeyi başardı (11-9). Avantaj birkaç kez el değiştirdikten sonra Marie Nevot, Innsbruck için dört adet sayı fırsatı elde etti. Kaptan Martyna Walter, ilk fırsatta vuruşunu sayıya çevirerek TI-Volley’in tarihindeki ilk şampiyonluğunu garantiledi.

Mükemmel bir sezon geçirdik. Şampiyonluk bu başarının ödülü. Maç sayısından sonra üzerimizden büyük bir yük kalktı. Bu geceyi sadece tadını çıkararak geçireceğiz!

Martyna Walter
TI-Volley INNSBRUCK Takım Kaptanı

TI-Volley oyuncusu Christina Plattner: “Bugün bir rüya gerçekleşti. Çok fazla baskı altındaydık. İnanılmaz, bunu başardık! Her iki takım da iniş çıkışlara rağmen iyi oynadı. Sezon başında buna inanmazdım ama harika bir sezon geçirdik.”

TI-Volley libero oyuncusu Eva Stabentheiner: “Yüreğimden büyük bir yük kalktı. Son sette çok fazla topa dokunamadım, bu yüzden biraz zordu. Takımla gurur duyuyorum. Finalde olmaktan asla vazgeçmezdim, hem eğlenceli hem de çok yorucuydu.”

“Elbette üzgünüz ve hayal kırıklığına uğradık, ancak Innsbrucklı oyuncular harika bir sezon geçirdi ve kazanmayı hak etti. Seriye 2-0 üstün başlamamalıydılar, bu bizim tarafımızdan ilk hataydı. Çok iyi bir performans sergiledik, ama onlar biraz daha iyiydi.”

Sophie Maas
Oberbank Steelvolleys LINZ-STEG Takım Kaptanı

YORUMLAR

YORUMLAR: 0