İspanya, Madrid’de Çifte Zafere Ulaştı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

İspanya, Madrid’de Çifte Zafere Ulaştı

İspanyol ikililer, CEV Plaj Voleybolu Uluslar Kupası 2024 Ön Eleme Aşaması havuzlarında hem kadınlarda hem de erkeklerde ev sahibi avantajını harika kullanarak turnuvanın finallerine yükseldi.

Ukraynalı Voleybolcular Finale Yükseldi
İspanyol Takımlar Madrid’de Finallere Gitmek İçin Mücadele Ediyor
Vilnius ve Balıkesir’de Finaller İçin Dört Mücadele

İspanyol ikililer, CEV Plaj Voleybolu Uluslar Kupası 2024 Ön Eleme Aşaması havuzlarında hem kadınlarda hem de erkeklerde ev sahibi avantajını harika kullanarak turnuvanın finallerine yükseldi.

İspanya, kadın ve erkek takımlarının kazandığı zaferlerle birlikte, 13-16 Haziran tarihleri arasında Letonya’nın Jurmala kentinde gerçekleştirilecek ve her cinsiyet için Paris Olimpiyatları’nda bir yerin verileceği finallerde mücadele edecek 12. farklı ülke oldu.

Geçen yılın EuroBeachVolley gümüş madalyalıları Daniela Álvarez ve Tania Moreno önderliğindeki İspanyol kadınlar, Madrid’deki üç günlük turnuva boyunca oynadıkları altı maçın tamamını kazanarak, Bulgaristan, Kıbrıs, İngiltere, İsrail ve Norveç’in önünde birinci sırada yer aldı.

İspanyol ikililer, Madrid’deki turnuva boyunca oynadıkları altı maçın tamamını kazanarak sadece bir set kaybetti ve İngiltere, İsrail ve Norveç’ten rakiplerini mağlup etti. Norveçlilere karşı oynanan final serisinde Álvarez ve Moreno, Sunniva Helland-Hansen ve Emilie Olimstad’ı 2-0 (21-12, 21-14) yenerken, vatandaşları Liliana Fernández ve Paula Soria da Oda Steinsvåg ve Frida Bentsen’i yine iki sette (21-14, 21-19) geçti.

Bu zaferle birlikte İspanya, ev sahibi Letonya, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Polonya, İsviçre ve Ukrayna ile birlikte finallerde yer alacak. Kalan üç yerden ikisi bu hafta sonu Vilnius ve Balıkesir’de düzenlenen havuzlarda verilirken, 12. ve son yer ise 10 Haziran 2024 itibarıyla CEV Ülke Sıralaması’ndaki en yüksek konuma sahip Ulusal Federasyona, 2024 Ön Eleme Aşaması’nı ikinci olarak tamamlayanlar arasından tahsis edilecek.

Erkek ev sahibi ekip de Parque Deportivo Puerta de Hierro’da B Havuzu’nun zirveye çıkan takımı olma yolunda benzer şekilde başarılı bir performans sergiledi ve Finlandiya, Danimarka ve İsrail’e karşı galibiyetler aldı – turnuvada ayrıca Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti ve Kuzey İrlanda ikilileri de mücadele etti.

Huerta kardeşler Alejandro ve Javier, finale giden yolda İsrail’e karşı 2-0 (21-19, 21-17) galibiyetle başladı ve tecrübeli isimler Pablo Herrera ve Adrián Gavira, Tomer Hadar ve David Lanciano’ya karşı 2-0 (21-13, 21-16) ile seriyi tamamladı.

İspanya, ev sahibi Letonya, Avusturya, Fransa, İtalya, Hollanda, Norveç, İsveç ve İsviçre’nin yanı sıra erkekler finallerinde yer garantileyen dokuzuncu ülke oldu. Son üç yer ise bu hafta sonu Vilnius, Balıkesir ve Hamburg’daki Ön Eleme Aşaması havuzlarının kazananlarına verilecek.

Plaj Voleybolu Uluslar Kupası, ‘ülke vs ülke’ mücadelelerini destekleyen farklı bir yarışma formatına sahiptir. Her ülke iki takımla temsil edilir ve düellolar en iyi üç üzerinden yapılır, eğer gerekliyse sonucu belirleyen set 15 sayılık altın set olur.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0