İspanyol Takımlar Madrid’de Finallere Gitmek İçin Mücadele Ediyor

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

İspanyol Takımlar Madrid’de Finallere Gitmek İçin Mücadele Ediyor

Yoğun bir 11 günlük plaj voleybolu mücadelesi Pazartesi günü Madrid'de devam ediyor. CEV Plaj Voleybolu Uluslar Kupası 2024, Paris Olimpiyatları'na katılım yolunda kritik üç günlük aksiyon için İspanya'nın başkentine geliyor.

İspanya, Madrid’de Çifte Zafere Ulaştı
Ukraynalı Voleybolcular Finale Yükseldi
Vilnius ve Balıkesir’de Finaller İçin Dört Mücadele

Yoğun bir 11 günlük plaj voleybolu mücadelesi Pazartesi günü Madrid’de devam ediyor. CEV Plaj Voleybolu Uluslar Kupası 2024, Paris Olimpiyatları’na katılım yolunda kritik üç günlük mücadeleler için İspanya’nın başkentine geliyor.

Perşembe gününden Pazar gününe kadar Parque Deportivo Puerta de Hierro’da sadece erkekler plaj voleybolu Dünya Plaj Voleybolu Pro Tour Futures etkinliğine ev sahipliği yapan şehir, artık Beach Nations Cup Ön Eleme Aşaması’nda her iki cinsiyette de yarışacak on farklı Avrupa ülkesinden takımları ağırlayacak.

Erkekler turnuvasında ev sahibi İspanya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, İsrail ve Kuzey İrlanda B Grubu’nda mücadele edecek. Kadın turnuvasında ise İspanya, Bulgaristan, Kıbrıs, İngiltere, İsrail ve Norveç C Grubu’nda yer alacak.

Plaj Voleybolu Uluslar Kupası, Paris Olimpiyatları için kıta bazlı bir yol niteliğindedir. 13-16 Haziran tarihleri arasında Letonya’nın Jurmala kentinde düzenlenecek olan erkekler ve kadınlar turnuvası finallerinin kazananları, Olimpiyatlar’da birer yer kazanacak.

Erkekler tarafında, ev sahibi ülke Letonya ile birlikte Beach Nations Cup’ın geçen seneki kazanan Avusturya, Fransa, İtalya, Hollanda, Norveç, İsveç ve İsviçre, finallerde yer almayı garantiledi. Son dört yer ise bu yılın Ön Eleme Aşaması’nda verilecek. Bu hafta Madrid’de gerçekleşecek etkinliğin kazananları da finallere yükselecek.

Kadınlar finallerinde de sekiz ülke zaten onaylandı. Ev sahibi ülke Letonya, geçen yılın havuz kazananları olarak Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Polonya ve İsviçre ve bu yılın D Grubu’nda galip gelen Ukrayna. Bu yılın Ön Eleme Aşaması’nda üç yer daha belirlenecek. 12. ve son yer ise, 2024 Ön Eleme Aşaması’nda ikinci olanlar arasında 10 Haziran 2024 itibarıyla CEV Ülke Sıralamasında en yüksek konuma sahip Ulusal Federasyona verilecek.

Ev sahibi İspanya, bu hafta Madrid’deki kuma en iyi takımlarını getirecek ve erkekler arasında zafer için favori olarak görülüyor. İspanyollular, aralarında sekiz Olimpiyat görünümü bulunan en iyi takımları Pablo Herrera ve Adrián Gavira ile Huerta kardeşler Alejandro ve Javier’e de güvenecekler.

Tomas Semerad/Adam Stocek ve Krystof Oliva/Vaclav Kurka ile temsil edilen Çek Cumhuriyeti ve Christian Anderson/Marius Hansen ve Mads Møllgaard/Nicolai Hovmann ile Danimarka da yarışacak.

Plaj Voleybolu Uluslar Kupası – Erkekler B Grubu

Bulgaristan, Nikolay Kostov/Mario Iliev ve Dimitar Mehandzhiyski/Dimitar Kalchev takımlarını gönderiyor. Finlandiya ise Arttur Pennanen/Valtter Pennanen ve Santeri Siren/Jyrki Nurminen ikilisini, İsrail Eylon Elazar/Kevin Cuzmiciov ve Tomer Hadar/David Lanciano ile turnuvada yer alıyor. Kuzey İrlanda ise Gavin McCaughern/Aaron Fleming ve Jeff Scott/Jonathan Workman ikilisiyle temsil edilecek.

Plaj Voleybolu Uluslar Kupası – Kadınlar C Grubu

Geçen yılki CEV EuroBeachVolley gümüş madalyalıları Daniela Álvarez ve Tania Moreno önderliğinde İspanya, bu hafta kadınlar arasında da favori olarak öne çıkıyor. İkiliye uluslararası alanda bir başka üst düzey ikili, üç Olimpiyat görmüş Liliana Fernández ve partneri Paula Soria eşlik edecek.

Norveç de bu hafta İspanya’nın başkentinde kendilerini temsil edecek Sunniva Helland-Hansen/Emilie Olimstad ve Oda Steinsvåg/Frida Bentsen olmak üzere güçlü iki takımla turnuvaya katılacak.

Bulgaristan Darina Kindova/Eva Petrova ve Irena Mishonova/Desislava Nikolova ile temsil edilecek. Kıbrıs ise Erika Nyström/Alexandra Gusarova ve Erika Zembyla/Maria Siapini ikilisini gönderecek. İngiltere Anaya Evans/Katie Keefe ve Kirsty Star/Daisy Mumby ikilisiyle turnuvaya katılırken, İsrail ise Anita Dave/Yahli Ashush ve Shira Tal/Michal Barannik ikilisine güvenecek.

Plaj Voleybolu Uluslar Kupası, ‘ülke vs ülke’ mücadeleleriyle farklı bir yarışma formatına sahiptir. Her ülke iki takımla temsil edilir ve maçlar üç set üzerinden yapılır, eğer gerekliyse sonucu belirleyen set 15 sayılık altın set olur.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0