Litvanya ve Norveç U22 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda Zafer Kazandı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Litvanya ve Norveç U22 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda Zafer Kazandı

Litvanya kadınlar ve Norveç erkekler takımları, U22 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası'nda zafere ulaşarak muhteşem başarılar elde ettiler.

EuroBeachVolley 2023 Önizlemesi: Kadınlar E-H Grupları
EuroBeachVolley 2023 Önizlemesi: Kadınlar A-D Grupları
EuroBeachVolley Kuraları Bu Çarşamba Geç Saatlerde Gerçekleşecek

Litvanya kadınlar ve Norveç erkekler takımları, U22 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda zafere ulaşarak muhteşem başarılar elde ettiler. Timişoara, Romanya’da düzenlenen 2023 U22 Avrupa Şampiyonası, kadınlar ve erkekler kategorisinde mücadele eden genç voleybolcuların nefes kesen performanslarıyla sona erdi.

Litvanya, Kadınlarda Tarih Yazdı

Daniele Kvedaraite (21) ve Ariana Rudkovskaja (20), Litvanya adına tarihi bir başarıya imza atarak ülkelerini kadınlar kategorisinde şampiyon yaptılar. Kvedaraite, ilk kez kıtalararası bir yaş grubu turnuvasında yer alırken, 2018’den bu yana bu türden yedi etkinlikte mücadele eden Rudkovskaja, bu turnuva partnerleriyle uyumlu bir performans sergileyerek Timişoara’da oynadıkları yedi maçın altısını kazanarak tarihi başlığı elde ettiler.

Norveç, Erkeklerde Üçüncü Kez Zirveye Çıktı

Markus Mol (21) ve Jo Sunde (20), Norveç’i erkekler kategorisinde üçüncü kez şampiyon yaptılar – ve sonuncusu 2016’dan bu yana. Norveçli oyuncular, 2021 U20 Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanmıştı. Mol, abisi ve mevcut Olimpiyat ve dünya şampiyonu Anders Mol’un izinden giderek ailesindeki şampiyonluk geleneğini sürdürdü.

CSM Timişoara Spor Tesisleri’nde düzenlenen altın madalya maçlarında kadınlarda Litvanya, Czechs Kylie Neuschaeferova ve Marketa Svozilova’yı üçüncü sette (27-25, 13-21, 15-13) yenerek şampiyon oldu. Erkeklerde ise Norveç, Maximilian Just ve Lui Wüst’ten oluşan Alman takımını (21-14, 21-14) mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Kadınlarda bronz madalyayı İspanyol oyuncular Sofia Izuzquiza ve Ana Vergara kazandı. İkili, bronz madalya maçında Litvanya takımı Liva Ēbere ve Anete Namike’yi (21-15, 21-15) yenerek üçüncülüğe ulaştı. Erkeklerde ise bronz madalya, Litvanya takımı Kristians Fokerots ve Oliver Bulgacs’ın oldu. İkili, üçüncülük maçında Avusturyalı Tim Berger ve Timo Hammarberg’i (21-18, 21-16) mağlup ederek üçüncülük kürsüsüne çıktılar.

Riga’da Devam Edecek: U20 Avrupa Şampiyonası

2023 U22 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası’nın ardından gözler şimdi Riga, Letonya’ya çevrildi. U20 Avrupa Şampiyonası, 17-20 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek ve genç voleybolcular bir kez daha zafer için mücadele edecekler.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0