Mia Liberatoi’nden Mia Liberato, UBIS Üniversitesi’yle Burs Anlaşması İmzaladı

HomeDünyaDünya Ligleri

Mia Liberatoi’nden Mia Liberato, UBIS Üniversitesi’yle Burs Anlaşması İmzaladı

Dominik Cumhuriyeti'nin U19 ve U21 kadın milli voleybol takımlarının oyun kurucusu ve kaptanı Mia Liberato, UBIS ile burs anlaşması imzalayarak eğitim hayatına yeni bir adım attı.

Çin ve Polonya, VNL Sıralamasında Yer Değiştiriyor – Detaylı Maç Analizi
Dominik Cumhuriyeti NORCECA Altınını Aldı ve Olimpiyat Şampiyonluğunu Sürdürdü
Voleybol Milletler Ligi 2023: Polonya, Çin’i 3-0 Mağlup Ederek Zirveye Yükseldi

Cenevre, İsviçre – Dominik Cumhuriyeti’nin U19 ve U21 kadın milli voleybol takımlarının oyun kurucusu ve kaptanı Mia Liberato, UBIS (University of Business Innovation and Sustainability – İş İnovasyonu ve Sürdürülebilirlik Üniversitesi) ile burs anlaşması imzalayarak eğitim hayatına yeni bir adım attı.

UBIS Üniversitesi’nde işletme yönetimi alanında eğitim alacak olan Mia Liberato, Dominik Cumhuriyeti Kadın Voleybol Milli Programı’ndan UBIS ile burs alan ikinci sporcu oldu. Bu büyük başarıyla birlikte Dominik Cumhuriyeti Milli Kadın Voleybol Programı, yurtdışında burslu olarak eğitim gören 11 sporcuyla gücünü daha da artırdı. Ayrıca, milli burslarla birlikte toplamda 106 sporcu da destekleniyor.

Dominik Cumhuriyeti – Mia

Burs anlaşmasının imzalandığı törende Mia Liberato, FIVB Birinci Yürütme Başkan Yardımcısı ve NORCECA Başkanı Cristóbal Marte Hoffiz ile Kadın Voleybol Milli Programı Başkanı olan Milagros Cabral’a teşekkürlerini iletti. Dominik Cumhuriyeti Kadın Voleybol Milli Programı’nın sponsorluğunu üstlenen bir grup işletme, burs anlaşmasının mali yükünü üstlenerek sporcuların eğitimine destek oldu.

Mia Liberato, aynı zamanda “Las Reinas del Caribe” takımının kaptanı Niverka Marte’den aldığı destek için minnettarlığını ifade etti. Marte, Liberato’ya UBIS ile iletişim kurması ve burs başvurusunda bulunması konusunda yol gösterici oldu.

Bu burs anlaşması, Dominik Cumhuriyeti’nin voleybol yeteneklerini destekleyerek ülke adına gurur verici bir başarıya imza attı. Mia Liberato’nun UBIS Üniversitesi’nde eğitim alacak olması, hem spor hem de akademik başarılarına odaklanan genç sporcular için ilham verici bir örnek teşkil ediyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0