Filenin Efeleri 2023 CEV Avrupa Altın Ligi Şampiyonu!

HomeMilli TakımlarErkek Milli Takımlar

Filenin Efeleri 2023 CEV Avrupa Altın Ligi Şampiyonu!

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, CEV Avrupa Altın Ligi Dörtlü Finali'nde final maçında Ukrayna'yı 3-2 mağlup ederek şampiyon oldu.

FIVB Challenger Kupası Maç Programımız Belli Oldu
Türk Voleybol Camiası, Milli Takım Sezonu’na Merhaba Gecesiyle Başladı
A Milli Erkek Voleybol Takımımız Portekiz Karşısında Mağlup Oldu

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, CEV Avrupa Altın Ligi Dörtlü Finali’nde final maçında Ukrayna’yı 3-2 mağlup ederek şampiyon oldu.

Filenin Efeleri, Avrupa Altın Ligi’nde 2019 ve 2021’in ardından 3. kez şampiyon olarak başarı elde etti. Bu galibiyetle birlikte, 27-30 Temmuz 2023 tarihlerinde Katar’da düzenlenecek FIVB Challenger Kupası’na katılma hakkı kazandılar. FIVB Challenger Kupası’nı kazanan ülke, 2024 FIVB Milletler Ligi (VNL) için bir bileti de almış olacak.

Maç, Hırvatistan’ın Zadar kentindeki SC Visnjik – Dvorana Kresimir Cosic salonunda oynandı ve T.C. Zagreb Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran ile TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da karşılaşmayı izledi.

Türkiye-Ukrayna maçı sonucunda alınan setler ve süre bilgileri ise şu şekildedir: TÜRKİYE-UKRAYNA: 3-2 SALON: SC Visnjik – Dvorana Kresimir Cosic HAKEMLER: Ksenija Jurkovic (Hırvatistan), Aleksandar Vinaliev (Bulgaristan) TÜRKİYE: Burutay, Faik Samet, Adis, Efe, Bedirhan, Arslan, Volkan (L), Berkay (L) (Kaan, Arda, Mirza, Mert Matiç, Yiğit) UKRAYNA: Kovalov, Teryomenko, Shchytkov, Plotnytskyi, Semeniuk, Tupchii, Kanaiev (L) (Poluian, Kisiliuk, Shchurov, Synytsia) SETLER: 14-25, 25-22, 26-24, 22-25, 15-6 SÜRE: 146 dakika (24′, 29′, 36′, 43′, 14′)

YORUMLAR

YORUMLAR: 0