İspanya Voleybol Federasyonun Kar Voleybolu Turnuvası Dikkat Çekti

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluKar Voleybolu

İspanya Voleybol Federasyonun Kar Voleybolu Turnuvası Dikkat Çekti

İspanya'da düzenlenen ikinci kar voleybol etkinliği olan Sierra Nevada Uluslararası Kar Voleybol Açık turnuvası, sporseverleri iki gün süren nefes kesici mücadelelerle buluşturdu. İşte turnuvanın detayları ve katılan sporcuların görüşleri!

Millilerimiz, CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nda Şampiyon!
2024 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu: Türk Finali Heyecanı
Avusturya ve Çekya’dan Başarı: Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası’nda Kar Voleybolu Zaferi

Real Federacion Española de Voleibol (RFEVB) himayesinde gerçekleşen ilk resmi uluslararası kar voleybolu turnuvası, Sierra Nevada dağlarında geçtiğimiz hafta sonu düzenlendi. Bu, İspanya’da gerçekleşen ikinci kar voleybolu etkinliği oldu; bir önceki etkinlik, Federacio Catalana de Voleibol tarafından düzenlenen Katalonya Kar Voleybolu Şampiyonası’ydı.

Spectacular iki gün süren yarışmada en az bir kadın ve bir erkek oyuncu içeren sekiz karma takım, Sierra Nevada Uluslararası Kar Voleybolu turnuvasında yer alabilmek için mücadele etti.

Çeşitli uluslardan sporcuların katıldığı turnuvada, eski Avrupa Snow Queens Anna Dostalova (Çek Cumhuriyeti) ve Silvia Poszmikova (Slovakya) ile birlikte eski Avrupa plaj voleybolu şampiyonu Raul Mesa (İspanya) da yer aldı.

Turnuva organizasyonuyla ilgili konuşan Anna Dostalova, “Turnuvanın tüm organizasyonu harikaydı. Sahası gerçekten güzel hazırlanmıştı, bu harikaydı.” dedi. “Kariyerim boyunca birçok farklı kar voleybolu formatında oynadım, ancak bu, karışık üçe üç formatında oynamamın ilk kez olduğu bir turnuvaydı. Biz, iki erkek ve iki kızdan oluşan bir takım ya da üç farklı ülkeden dört arkadaşın olduğu bir takımız. Bu, benim İspanya’daki ilk deneyimimdi. Turnuva boyunca hava harikaydı ve tüm oyuncular, oyunun, dağların, güneşin, fair play’in, dostluğun ve gülüşlerin tadını çıkardı.” diye ekledi.

“Sisi Poszmikova, Matteo Carlon bana İspanya’da kar voleybolu oynamak isteyip istemediğimi sorduğunda hiç tereddüt etmedim.” dedi. “Daha önce Sierra Nevada veya İspanya’ya gitmemiştim, bu yüzden ziyaret etme ve favori sporumu aynı anda yapma fırsatını takdir ettim. Dağın tepesinde oynamak her zaman harikadır ve etkileyici manzaralarla her zaman benim ‘olmak istediğim yer’dir. Etkinlik çok iyi organize edilmişti. Organizatörlere büyük övgüler! Sierra Nevada kesinlikle daha büyük kar voleybol etkinliklerine ev sahipliği yapma potansiyelini gösterdi ve umarım gelecekte geri dönebilme fırsatım olur.” ifadelerini kullandı.

Altın madalyaları Beachbol La Malva Valencia takımına gitti ve turnuvanın En Değerli Oyuncusu (MVP) olarak adlandırılan kadın oyuncularından Blanca Segui oldu. Takımda ayrıca Jorge Pascual ve Simone Natali yer aldı. Pazar günü finalde altın madalya kazananlar, Claudia Banos, Oscar Jimenez ve Raul Mesa’nın yer aldığı Pinocchio Poniente Benidorm’u yendi.

Bronz madalya ise Voley Playa Madrid’e (Alejandra Salleras, Alonso Poblacion ve Santiago Moronta) gitti ve üçüncülük maçında Caliope Garcia, Lucas Barreda ve Nathan Matos’un bulunduğu Volei Praia Vigo’yu yendi.

Turnuva sona erdikten sonra ödül törenine katılan yetkililer arasında RFEVB Başkan Yardımcısı Felipe Pascual da bulunuyordu.

Başkan Yardımcısı Pascual, “Bu tür bir etkinliği düzenlemek için kurumların ve organizatörlerin cesaret ve kararlılığını değerli buluyorum ve eminim ki bu, İspanya’da kar voleybolu için başarılı bir yolculuğun ilk adımı olacaktır.” dedi.

Sierra Nevada Uluslararası Kar Voleybolu turnuvası, Andalusia Hükümeti Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı, Madison, Higueron Resort, Ambilamp, Joma, Sierra Nevada kayak merkezi ve RFEVB’nin desteğiyle düzenlendi.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0