Roland-Garros, Dünyanın En İyi Kadın Plaj Voleybolu Takımlarını Ağırlayacak

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Roland-Garros, Dünyanın En İyi Kadın Plaj Voleybolu Takımlarını Ağırlayacak

Roland-Garros Stadyumu, bu yılın sekizinci Elite16 etkinliği için dünyanın en iyi kadın plaj voleybolu takımlarını ağırlayacak. Paris Elite16, 27 Eylül - 1 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.

Montreal’de Madalya Alan Takımlar, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Sıralamasında Yükselişe Geçti
Adis Lagumdzija: Olimpiyata Gitmek Herkesin Hayali
Avrupalı Sporcular Paris 2024 Olimpiyatları İçin Büyük Atılım Yaptı

Plaj voleybolunun en prestijli organizasyonlarından biri olan Elite16, sezonun sekizinci etkinliği için kadın voleybolunun yıldızlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Bu etkinlik, son bir ay boyunca dünyanın dört bir yanındaki plaj voleybolu tutkunları tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Dünya sıralamasının en üst sıralarında yer alan dokuz takım, Paris Elite16 etkinliğinde kozlarını paylaşacak.

Paris Elite16 etkinliği, 33. Yaz Olimpiyat Oyunları’na sadece bir yıl kala ve 2023 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’na sadece birkaç gün önce düzenlenecek. Bu nedenle, bu etkinlik dünya voleybolunun en büyük yıldızlarını ağırlamak için bir araya getiriyor.

Dünya Sıralamasında İlk 10’dan Dokuzu Paris Elite16’da Yarışacak

Dünya Sıralaması lideri ve son dünya şampiyonlarından Eduarda Santos Lisboa (Duda) ve Ana Patricia Ramos’un (Brezilya) da aralarında bulunduğu elit oyuncular, Paris Elite16’nın ana tablosunda yer alacaklar. Bu çift, önceki Elite16 turnuvasını Hamburg’da kazandı ve geçen yılın Paris Elite16’sında bronz madalya kazandı. Şimdi, Beach Pro Tour’un 12. podiumunu ve altıncı altın madalyasını kazanma yolunda ilk adımlarını atacaklar.

Hamburg Elite16 gümüş madalya sahipleri Taryn Kloth & Kristen Nuss ise Paris’te turnuvanın ikinci sıralı takımı olacaklar. Amerikalılar, şu ana kadar Tur’da dört altın, bir gümüş ve bir bronz madalya kazandılar. Kampanyalarına Roland-Garros’ta, dünya sıralamasının 13. takımı olan İtalya’dan Marta Menegatti & Valentina Gottardi’ye karşı başlayacaklar. Ayrıca bu grupta bulunan Tokyo 2020 Olimpiyat gümüş madalyalıları Taliqua Clancy & Mariafe Artacho Del Solar (Avustralya) da yer alıyor.

Kanadalı olimpiyatçılar Melissa Humana-Paredes & Brandie Wilkerson, bu sezon başında güçlerini birleştirdi ve Tur’da yedi etkinlikte iki altın ve bir bronz madalya kazandılar. Bu başarılarla dünya sıralamasında yedinci sıraya yükseldiler ve Paris’te turnuvanın üçüncü sıralı takımı olarak yer alacaklar. Bu pozisyonlarıyla birlikte C Grubu’nda lider konumda bulunuyorlar. Ancak gruptan çıkmak, dünya sıralamasının dördüncü ve beşinci sırasında bulunan iki yüksek seviyeli çiftle birlikte ciddi bir zorluk gibi görünüyor. Brezilya’dan Barbara Seixas & Carol Solberg ve Hollanda’dan Katja Stam & Raisa Schoon, her ikisi de daha önce dünya sıralamasında liderlik yapmış, şu anda ise sırasıyla dördüncü ve beşinci sıradalar. İkinci sıradaki takım olan Amerika Birleşik Devletleri’nden Sara Hughes & Kelly Cheng de bu grupta yer alıyor.

Ana tabloya girmek için yapılan eleme maçlarının dört ana tablo grubunu doldurmak için sıkı bir yarışa sahne olması bekleniyor. Elite16’nın geçen yılki Paris ayağında ikinci olan Anastasija Samoilova & Tina Graudina (Letonya), Tokyo 2020 Olimpiyat bronz madalyalıları Joana Mader & Anouk Verge-Depre (İsviçre), Amerika Birleşik Devletleri’nden olimpiyat şampiyonu Alix Klineman ve Hailey Harward gibi birçok üst düzey takım eleme aşamasında mücadele edecekler.

Paris’teki etkinlikte yarışacak 28 kadın çift, toplamda 17 farklı ülkeden geliyor ve 300.000 dolarlık ödül ve 2024 Paris Olimpiyatları için önemli bir elemeye katılma hakkı için rekabet edecekler.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0