Spartans, Hedeflerine Ulaşmak İçin Hızlanıyor

HomeDünyaDünya Ligleri

Spartans, Hedeflerine Ulaşmak İçin Hızlanıyor

Bu sezon Michigan State Üniversitesi "Spartans" kadın voleybol takımı, hızlı hücumlarıyla fark yaratıp, hedeflerine ilerliyor.

Michigan, Zorlu Haftasonuna Hazırlanıyor
Penn State, Big Ten İkinci Haftayı Yenilgisiz Tamamladı
Wisconsin, Big Ten Şampiyonluğunu Northwestern’a Karşı Savunuyor

Mevcut Big Ten kadın voleybol sezonunda Michigan State’i izleyen herkes, Spartans takımının bu sezonki altı lig maçında oyunlarında farklı bir şey fark etti.

İkinci yıl baş antrenörü Leah Johnson’ın rehberliğinde Michigan State, hızlı hücumla rakiplerine meydan okumayı sürdürüyor ve bu da Spartans’ı üç lig galibiyetine götürdü, bunlar arasında 2017’den bu yana ilk kez rakip Michigan’a karşı kazandıkları bir galibiyet de var.

Daha hızlı oynamak, Johnson tarafından getirilen bir fikirdi ve hızlı tempolu hücumun, takımın smaçörlerinden en iyi şekilde yararlanmasına neden olduğuna inanıyor. Genç oyuncu Julia Bishop buna iyi bir şekilde uyum sağladı ve yeni başlayan oyuncu Cameron Berger de bu tarzda oynamakta sorun yaşamadı.

Yeni tarz, Spartans’a .203’lük geçen yılki ortalama verilerine göre fark edilen bir ilerleme gösteren .237’lik bir verimlilik oranı getirdi.

“Hücumu biraz hızlandırdık ve Julia da bunun büyük bir nedeni çünkü o da bu kadar hızlı oynayabilir.” açıklamasını yapan Johnson, “Oyuncularınızın güçlü yönlerini kullanmak istersiniz. Ve Julia, aynı şekilde çok hızlı oynayabilir. O, riski seven biri. Onu daha fazla risk alabileceği bir pozisyona koymam gerekiyordu veya ofansif bir bileşen olarak savunma yerine saldırıdaymış gibi hissetmeliydi. Bu, savunmamızı daha zor hale getirdi, bu hız tüm smaçörlerimiz için farklı bir şekilde alan yaratır. Rekabetçi kalmak için servis ve pas yapabilme yeteneğimize güveniyoruz. Her zaman mükemmel olmayacak. Ancak rekabetçi olacak.” ifadelerini kullandı.

Genç oyuncu Bishop, Spartans’ı bu sezon hem saha içinde hem de dışında yardımcı olmak için kendisini başka bir şekilde ayarladı. Takımın kaptanlarından biri olarak, liderlik rolünü Michigan State ve takım arkadaşları üzerinde olumlu bir etki yapmak için tamamen benimsemektedir.

“Birinci sınıfta, eski antrenörümüzden mevcut antrenörümüze geçen tek oyunculardan biriydim ve bu benim büyük bir liderlik rolü üstlenmemi sağladı.” dedi oyuncu. “Geçen yıl üniversite kaptanı olmanın ne anlama geldiğini anlamaya başladığımı hissettim ve bu yıl her şeyi daha iyi dengelemeye başladım. Sadece sahada takımın yolunda olduğundan emin olmakla kalmaz, aynı zamanda saha dışında da herhangi bir şeye ihtiyaç duyan kişi içinde orada olmakla ilgilidir.” ifadelerini kullandı.

Michigan State ve yeni hücum tarzları, Spartans’ın bu hafta Nebraska ve Iowa ile dış saha maçlarında test edilecek. İlk karşılaşma, yerel saatle 18.00’de (23.00 UTC) başlayacak ve canlı olarak yayınlanacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0